Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ZECHARIAH 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 Pastaj i ēova pėrsėri sytė dhe pashė, dhe ja njė rrotull qė fluturonte.

  5:2 Engjėlli mė tha: "Ēfarė po shikon?". Unė u pėrgjigja: "Shoh njė rrotull qė fluturon; gjatėsia e saj ėshtė njėzet kubitė dhe gjėrėsia e saj dhjetė kubitė".

  5:3 Atėherė ai mė tha: "Ky ėshtė mallkimi qė po pėrhapet mbi gjithė vendin; sepse tani e tutje, kushdo qė vjedh do tė dėbohet prej tij dhe kushdo qė tani e tutje betohet me tė rreme, do tė dėbohet prej tij.

  5:4 Unė do ta bėj tė dalė", thotė Zoti i ushtrive, "dhe ai do tė hyjė nė shtėpinė e vjedhėsit dhe nė shtėpinė e atij qė bėn betim tė rremė nė emrin tim; do tė mbetet nė atė shtėpi dhe do ta konsumojė bashkė me lėndėn e saj dhe me gurėt e saj".

  5:5 Pastaj Engjėlli qė fliste me mua doli dhe mė tha: "Ēo sytė dhe shiko ēfarė ėshtė ajo qė po del".

  5:6 Unė thashė: "Ēfarė ėshtė?". Ai tha: "Éshtė efa qė po del". Pastaj shtoi: "Kjo ėshtė pamja e tyre nė gjithė vendin".

  5:7 Pastaj, ja, u ngrit njė kapak plumbi, dhe kėshtu nė mes tė efas rrinte ulur njė grua.

  5:8 Atėherė ai tha: "Kjo ėshtė ligėsia". Dhe e hodhi nė mes tė efas, pastaj hodhi kapakun prej plumbi mbi hapjen e saj.

  5:9 Pastaj i ēova sytė dhe shikova, dhe ja qė po vinin dy gra me erėn nė krahėt e tyre, sepse ato kishin krahė si krahėt e lejlekut, dhe e ngritėn efan midis tokės dhe qiellit.

  5:10 Kėshtu unė e pyeta engjėllin qė fliste me mua: "Ku e ēojnė efan kėto?".

  5:11 Ai m`u pėrgjigj: "Nė vendin e Shinarit pėr t`i ndėrtuar njė shtėpi; kur tė jetė gati efa do tė vihet mbi piedestalin e vet".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine