Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ZEPHANIAH 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 Mblidhuni, mblidhuni bashkė, o komb i pacipė,

  2:2 para se dekreti tė ketė efekt, para se dita tė kalojė si byku, para se tė bjerė mbi ju zemėrimi i zjarrtė i Zotit, para se tė vijė mbi ju dita e zemėrimit tė Zotit.

  2:3 Kėrkoni Zotin ju tė gjithė, tė pėrulurit e dheut, qė zbatoni ligjin e tij. Kėrkoni drejtėsinė, kėrkoni pėrulėsinė. Ndofta do tė jeni tė mbrojtur nė ditėn e zemėrimit tė Zotit.

  2:4 Sepse Gaza do tė braktiset dhe Ashkeloni do tė bėhet njė shkreti; do tė dėbojnė Ashdodin me dhunė nė mes tė ditės, dhe Ekroni do tė ērrėnjoset.

  2:5 Mjerė banorėt e bregut tė detit, mjerė kombi i Kerethejve! Fjala e Zotit ėshtė kundėr teje, o Kanaan, vend i Filistejve: "Unė do tė tė shkatėrroj dhe nuk do tė mbetet mė asnjė i gjallė".

  2:6 Kėshtu bregu i detit do tė jetė i tėri kullotė me banesa pėr barinjtė dhe vathė pėr kopetė.

  2:7 Bregdeti do t`i pėrkasė mbeturinės sė shtėpisė sė Judės; nė kėto vende do tė kullotin kopetė; nė mbrėmje do tė pushojnė nė shtėpitė e Ashkelonit, sepse Zoti, Perėndia i tyre, do t`i vizitojė dhe do t`i kthejė nga robėria.

  2:8 "Kam dėgjuar pėrbuzjen e Moabit dhe fyerjet e rėnda tė bijve tė Amonit, me tė cilat kanė fyer popullin tim dhe janė zmadhuar nė dėm tė territorit tė tyre.

  2:9 Prandaj, ashtu siē ėshtė e vėrtetė qė unė rroj", thotė Zoti i ushtrive, Perėndia i Izraelit, "me siguri Moabi do tė jetė si Sodoma, dhe bijtė e Amonit si Gomorra, njė vend i zėnė nga hithrat dhe kripėrat, njė shkreti pėrjetė. Kusuri i popullit tim do t`i plaēkitė dhe mbeturina e popullit tim do t`i zotėrojė.

  2:10 Kjo do t`u ndodhė pėr shkak tė kryelartėsisė sė tyre, sepse kanė fyer dhe trajtuar me arrogancė popullin e Zotit tė ushtrive.

  2:11 Zoti do tė jetė i tmerrshėm kundėr tyre, sepse do t`i pėrkulė tėrė perėnditė e tokės; dhe secili do ta adhurojė nga vendi i tij, po, tėrė ishujt e kombeve.

  2:12 Edhe ju, Etiopas, do tė vriteni nga shpata ime".

  2:13 Ai do tė shtrijė dorėn kundėr veriut, do tė shkatėrrojė Asirinė dhe do ta bėjė Niniven shkreti, njė vend tė thatė si shkretėtira.

  2:14 Nė mes tė tij do tė struken kopetė, tėrė kafshėt e kombeve; si pelikani ashtu dhe ēafka do tė kalojnė natėn mbi kapitelet e shtyllave tė tij; zėri i tyre do tė dėgjohet nė dritare; shkretimi do tė jetė mbi pragje, sepse do tė shkatėrrojė veshjen me panela kedri.

  2:15 Ky ėshtė qyteti i qejfeve qė rrinte i sigurt dhe thoshte nė zemėr tė vet: "Unė, dhe askush tjetėr veē meje". Vallė si u bė njė shkreti, njė vend ku struken kafshėt? Kushdo qė do t`i kalojė afėr do tė fėrshėllejė dhe do tė tundė dorėn.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine