Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 18

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  18:1 Mbas kėtyre ngjarjeve, Davidi mundi Filistejtė dhe i poshtėroi, duke u hequr nga dora Gathin dhe fshatrat pėrreth tij.

  18:2 Ai mundi gjithashtu Moabitėt; dhe Moabitėt u bėnė nėnshtetas dhe haraēpagues tė Davidit.

  18:3 Davidi mundi pėrveē tyre Hadarezerin, mbretin e Tsobahut, deri nė Hamath, ndėrsa ai shkonte pėr tė vendosur sundimin e tij gjatė lumit Eufrat.

  18:4 Davidi i mori njė mijė qerre, i kapi shtatė mijė kalorės dhe njėzet mijė kėmbėsorė. Davidi preu gjithashtu kėrcinjtė e tėrė kuajve, por kurseu mjaft pėr njėqind qerre.

  18:5 Kur Sirėt e Damaskut erdhėn pėr tė ndihmuar Hadarezerin, mbretin e Tsobahut, Davidi vrau njėzet e dy mijė Sirė.

  18:6 Pastaj Davidi vendosi garnizone nė Sirinė e Damaskut, dhe Sirėt u bėnė nėnshtetas dhe haraēpagues tė Davidit; dhe Zoti e pėrkrahte Davidin kudo qė ai shkonte.

  18:7 Davidi mori mburojat e arta qė shėrbėtorėt e Hadarezerit kishin me vete dhe i ēoi nė Jeruzalem.

  18:8 Davidi mori edhe njė sasi tė madhe bronzi nė Tibhath dhe nė Kun, qytete tė Hadarezerit. Me tė Salomoni ndėrtoi detin prej bronzi, shtyllat dhe veglat prej bronzi.

  18:9 Kur Tou, mbret i Hamathit, mėsoi qė Davidi kishte mundur tėrė ushtrinė e Hadarezerit, mbretit tė Tsobahut,

  18:10 i dėrgoi mbretit David Hadoramin, birin e tij, pėr ta pėrshėndetur dhe pėr ta bekuar, sepse kishte luftuar kundėr Hadarezerit dhe e kishte mundur (Hadarezeri ishte gjithnjė nė luftė me Toun); dhe Hadorami pruri me vete lloj-lloj enėsh ari, argjendi dhe bronzi.

  18:11 Mbreti David ia shenjtėroi edhe kėto Zotit, ashtu si kishte bėrė me argjendin dhe me arin qė u kishte marrė tėrė kombeve, domethėnė Edomitėve, Moabitėve, Amonitėve, Filistejve dhe Amalekitėve.

  18:12 Pėrveē kėsaj Abishai, bir i Tserujahut, mundi tetėmbėdhjetė mijė Edomitė nė luginėn e Kripės.

  18:13 Vendosi garnizone edhe nė Idumea dhe tėrė Edomitėt u bėnė nėnshtetas tė Davidit; dhe Zoti e pėrkrahte Davidin kudo qė shkonte.

  18:14 Kėshtu Davidi mbretėroi mbi tėrė Izraelin, duke shqiptuar gjykime dhe duke administruar drejtėsinė tėrė popullit tė tij.

  18:15 Joabi, bir i Tserujahut, ishte komandant i ushtrisė; Jozafati, bir i Ahikudit, ishte arkivist;

  18:16 Tsadoku, bir i Ahitubit, dhe Abimeleku, bir i Abiatharit, ishin priftėrinj; Shavsha ishte sekretar;

  18:17 Benajahu, bir i Jehojadait, ishte kryetar i Kerethejve dhe i Pelethejve; bijtė e Davidit ishin tė parėt nė krah tė mbretit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine