Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 22

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  22:1 Pastaj Davidi tha: "Kjo ėshtė shtėpia e Zotit Perėndi dhe ky ėshtė altari i olokausteve pėr Izraelin".

  22:2 Atėherė Davidi dha urdhėr tė grumbulloheshin tė huajt qė ishin nė vendin e Izraelit dhe i ngarkoi gurgdhendėsit tė latonin gurė pėr ndėrtimin e shtėpisė sė Perėndisė.

  22:3 Davidi pėrgatiti gjithashtu hekur me bollėk pėr gozhdat e kanateve tė dyerve dhe pėr kanxhėt, njė sasi bronzi me peshė tė pallogaritshme,

  22:4 dhe dru kedri qė nuk mund tė llogaritej, sepse Sidonėt dhe Tirėt i kishin sjellė Davidit dru kedri me bollėk.

  22:5 Davidi thoshte: "Salomoni, biri im, ėshtė i ri dhe i mungon pėrvoja; shtėpia qė do t`i ndėrtohet Zotit ka pėr tė qenė jashtėzakonisht madhėshtore dhe do tė fitojė famė e lavdi nė tė gjitha vendet; prandaj kam pėr tė bėrė pėrgatitjet e duhura pėr tė". Kėshtu Davidi, para se tė vdiste, bėri pėrgatitje tė mėdha.

  22:6 Pastaj thirri birin e tij Salomonin dhe e urdhėroi tė ndėrtonte njė shtėpi pėr Zotin, Perėndinė e Izraelit.

  22:7 Davidi i tha Salomonit: "Biri im, unė vetė kisha nė zemėr tė ndėrtoja njė shtėpi nė emėr tė Zotit, Perėndisė tim;

  22:8 por fjala e Zotit m`u drejtua, duke mė thėnė: "Ti ke derdhur shumė gjak dhe ke bėrė shumė luftėra; prandaj nuk do tė ndėrtosh njė shtėpi nė emrin tim, sepse ke derdhur shumė gjak mbi tokė para meje.

  22:9 Por ja, do tė tė lindė njė djalė, qė do tė jetė paqedashės dhe unė do ta lė tė shlodhet nga ana e tė gjithė armiqve tė tij qė ndodhen rreth e qark. Ai do tė quhet Salomon dhe gjatė ditėve tė tij do t`i siguroj paqe dhe qetėsi Izraelit.

  22:10 Ai do tė ndėrtojė njė shtėpi nė emrin tim; ai do tė jetė pėr mua njė djalė dhe unė do tė jem pėr tė njė baba; dhe do ta bėj tė qėndrueshėm pėr gjithnjė fronin e mbretėrisė sė tij mbi Izraelin".

  22:11 Tani, biri im, Zoti qoftė me ty, nė mėnyrė qė ti tė pėrparosh dhe tė ndėrtosh shtėpinė e Zotit, Perėndisė tėnd, ashtu si ka thėnė ai pėr ty.

  22:12 Vetėm Zoti tė dhėntė dituri dhe zgjuarėsi, tė besoftė pėrgjegjėsinė mbi Izraelin, pėr tė respektuar ligjin, e Zotit, Perėndisė tėnd.

  22:13 Atėherė do tė kesh mbarėsi, po tė jetė se kujdesesh tė zbatosh statutet dhe dekretet qė Zoti i ka caktuar Moisiut pėr Izraelin. Ji i fortė dhe trim, mos ki frikė dhe mos u trondit.

  22:14 Ja, unė jam preokupuar tė pėrgatis pėr shtėpinė e Zotit njėqind mijė talenta ari, njė milion talenta argjendi dhe njė sasi tė tillė bronzi dhe hekuri sa nuk peshohet dot. Kam pėrgatitur gjithashtu lėndė druri dhe gurė; dhe ti mund t`i shtosh edhe mė.

  22:15 Pėrveē kėsaj ke me vete shumė punėtorė: gdhėndės, punėtorė tė gurit dhe tė drurit dhe ēdo lloj teknikėsh pėr ēfarėdo lloj punimi.

  22:16 Ka njė sasi tė pallogaritshme ari, argjendi, bronzi dhe hekuri. Ēohu, pra, dhe futju punės, dhe Zoti qoftė me ty!".

  22:17 Davidi u dha gjithashtu urdhėr tėrė krerėve tė Izraelit tė ndihmonin Salomonin, birin e tij, dhe u tha atyre:

  22:18 "A nuk ėshtė vallė Zoti, Perėndia juaj, me ju, dhe a nuk ju ka dhėnė paqe rreth e qark? Nė fakt ai i ka lėnė banorėt e vendit nė duart e mia, dhe vendi ėshtė nėnshtruar para Zotit dhe para popullit tė tij.

  22:19 Prandaj tani bėni qė zemra dhe shpirti juaj tė kėrkojnė Zotin, Perėndinė tuaj; pastaj ēohuni dhe ndėrtoni shenjtėroren e Zotit, Perėndisė tuaj, pėr tė transferuar arkėn e besėlidhjes tė Zotit dhe sendet qė ia keni shenjtėruar Perėndisė nė tempullin qė do tė ndėrtohet nė emėr tė Zotit".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine