Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Kėta ishin bijtė e Davidit, qė i lindėn nė Hebron; i parėlinduri ishte Amnoni, nga Ahinoami, Jezreelitja; i dyti ishte Danieli, nga Abigail, Karmelitja;

  3:2 i treti ishte Absalomi, bir i Maakahut, e bija e Talmait, mbret i Geshurit; i katėrti ishte Adonijahu, bir i Haghithit;

  3:3 i pesti ishte Shefatiahu nga Abitali; i gjashti ishte Ithreami, nga Eglahu, bashkėshortja e tij.

  3:4 Kėta tė gjashtė i lindėn nė Hebron. Ai mbretėroi atje shtatė vjet e gjashtė muaj, kurse nė Jeruzalem mbretėroi tridhjetė e tre vjet.

  3:5 Kėta pėrkundrazi i lindėn nė Jeruzalem; Shimea, Shobabi, Nathani dhe Salomoni, domethėnė katėr fėmijė tė lindur nga Bath-Sheba, e bija e Amielit.

  3:6 Ishin pėrveē tyre Ibhari, Elishama, Elifeleti,

  3:7 Nogahu, Nefegu, Jafia,

  3:8 Elishama, Eliada dhe Elifeleti, gjithsej nėntė.

  3:9 Tėrė kėta ishin bijtė e Davidit, pa llogaritur bijtė e konkubinave tė tij. Tamara ishte motra e tyre.

  3:10 I biri i Salomonit ishte Roboami, bir i tė cilit ishte Abijahu, bir i tė cilit ishte Asa, bir i tė cilit ishte Jozafati,

  3:11 bir i tė cilit ishte Jorami, bir i tė cilit ishte Ahaziahu, bir i tė cilit ishte Joasi,

  3:12 bir i tė cilit ishte Amatsiahu, bir i tė cilit ishte Azariahu, bir i tė cilit ishte Jothami,

  3:13 bir i tė cilit ishte Ashazi, bir i tė cilit ishte Ezekia, bir i tė cilit ishte Manasi,

  3:14 bir i tė cilit ishte Amoni, bir i tė cilit ishte Josia.

  3:15 Bijtė e Josias ishin Johnani, i parėlinduri, i dyti Jehojakimi, i treti Sedekia dhe i katėrti Shalumi.

  3:16 Bijtė e Jehojakimit ishin djali i tij Jekoniahu, bir i tė cilit ishte Sedekia.

  3:17 Bijtė e Jekoniahut, tė tė burgosurit, ishin i biri Shealtieli,

  3:18 dhe Malkirami, Pedajahu, Shenatsari, Jekamiahu, Hoshama dhe Nedabiahu.

  3:19 Bijtė e Pedajahut ishin Zorobabeli dhe Shimei. Bijtė e Zorobabelit ishin Meshulami, Hananiahu dhe Shelomith, motra e tyre;

  3:20 pastaj vinin Hashubahu, Oheli, Berekiahu, Hasadiahu dhe Jushab-Hasedi, gjithsej pesė.

  3:21 Bijtė e Hananiahut ishin Pelatisahu dhe Jeshajahu, bijtė e Refajahut, bijtė e Arnanit, bijtė e Obadiahut, bijtė e Shekaniahut.

  3:22 Biri i Shakaniahut ishte Shemajahu. Bijtė e Shemajahut ishin Hatushi, Igali, Bariahu, Neraiahu dhe Shafati, gjithsej gjashtė.

  3:23 Bijtė e Neariahut ishin Elioenai, Ezekia dhe Azrikami, gjithsej tre.

  3:24 Bijtė e Elioenait ishin Hodaviahu, Eliashibi, Pelajahu, Akubi, Johanani, Delajahu dhe Anani, gjithsej shtatė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine