Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Bijtė e Judės ishin Peretsi, Hetsroni, Karmi, Huri dhe Shobali.

  4:2 Reajahut, birit tė Shobalit, i lindėn Ahumai dhe Lahadi. Kėto ishin familjet e Tsorathejve;

  4:3 Kėta ishin bijtė e atit tė Etamit: Jezreeli, Ishma dhe Idbashi; motra e tyre quhej Hatselelponi.

  4:4 Penueli ishte ati i Gedorit; Ezeri ishte ati i Hushahut. Kėta ishin bijtė e Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, atit tė Betlemit.

  4:5 Ashuri, ati i Tekoas, pati dy bashkėshorte, Helahėn dhe Naarahėn.

  4:6 Naaraha i lindi Ahuzamin, Heferin, Tememin dhe Ahashtarin. Kėta ishin bijtė e Naarahės.

  4:7 Bijtė e Helahės ishin Tserethi, Tsohari dhe Ethnani.

  4:8 Kotzit i lindėn Anubi, Cobe-Tsobebahu dhe familjet e Aharhelit, birit tė Harumit.

  4:9 Jabetsin e nderonin mė tepėr se vėllezėrit; e ėma i kishte vėnė emrin Jabets, sepse thoshte: "E polla me dhimbje".

  4:10 Jabetsi kėrkoi ndihmėn e Perėndisė tė Izraelit, duke thėnė: "Oh, sikur tė mė bekoje dhe zgjeroje kufijtė e mi, dhe dora jote tė ishte me mua dhe tė mė ruante nga e keqja qė tė mos vuaj!". Dhe Perėndia i dha atė qė kishte kėrkuar.

  4:11 Kelubit, vėllait tė Shulahut, i lindi Mehiti, qė ishte ati i Eshtonit.

  4:12 Eshtonit i lindėn Beth-Rafa, Paseahu dhe Tehinahu, ati i Ir-Nahashit. Kėta ishin burrat e Rehahut.

  4:13 Bijtė e Kenazit ishin Othnieli dhe Serajahu. Bijtė e Othnielit ishin Hathathi,

  4:14 dhe Meonathai prej tė cilit lindi Ofrahu. Serajahut i lindi Joabi, ati i banorėve tė luginės sė artizanėve, sepse ishin artizanė.

  4:15 Bijtė e Kalebit, bir i Jefunehut, ishin Iru, Elahu dhe Naami. Kenazi ishte bir i Elahut.

  4:16 Bijtė e Jehaleleelit ishin Zifi, Zifahu, Tiria dhe Asareeli.

  4:17 Bijtė e Ezrahut ishin Jetheri, Meredi, Eferi dhe Jaloni. Bashkėshortja e Meredit lindi Miriamin, Shamain dhe Ishbahun, atin e Eshtemoas.

  4:18 (Gruaja e tij Jehudijah lindi Jeredin, atin e Gedorit, Heberin, atin e Sokohit dhe Jekuthielin, atin e Zanoahut). Kėta qenė bijtė e Bithiahut, e bijės sė Faraonit, qė Meredi kishte marrė pėr grua.

  4:19 Bijtė e gruas sė Hodihajut, motėr e Nahamit, ishin ati i Keliahut, Garmeui, dhe Eshtemoa, Maakatheu.

  4:20 Bijtė e Shimonit ishin Amoni, Rinahu, Benhanani dhe Tiloni. Bijtė e Ishit ishin Zohethi dhe Ben-Zohethi.

  4:21 Bijtė e Shelahut, birit tė Judės, ishin Eri, ati i Lekahut, Laadahu, ati i Mareshahut, dhe familjet e shtėpisė sė punonjėsve tė endjes sė lirit tė Beth-Ashbeas.

  4:22 Jokimi dhe njerėzia e Kozebės, Joasi dhe Safari, qė sunduan nė Moab, dhe Jashubi-Lehemi. Por kėto fakte janė tė vjetra.

  4:23 Ata ishin poēarė dhe banonin nė Netaim dhe nė Gederah; banonin aty bashkė me mbretin dhe ishin nė shėrbim tė tij.

  4:24 Bijtė e Simeonit ishin Jemueli, Jamini, Jaribi, Zerahu dhe Shauli,

  4:25 bir i tė cilit ishte Shalumi, bir i tė cilit ishte Mibsami, bir i tė cilit ishte Mishma.

  4:26 Bijtė e Mishmas ishin i biri Hamuel, bir i tė cilit ishte Zakuri, bir i tė cilit ishte Shimei.

  4:27 Shimei pati gjashtėmbėdhjetė djem e gjashtė vajza; por vėllezėrit e tij nuk patėn shumė fėmijė; dhe fisi i tyre nuk u shtua si ai i bijve tė Judės.

  4:28 Ata u vendosėn nė Beer-Sheba, nė Moladah, nė Hatsar-Shual,

  4:29 nė Bilbah, nė Etsem, nė Tolad,

  4:30 nė Bethuel, nė Hormah, nė Tsiklag,

  4:31 nė Beth-Markaboth, nė Hatsar-Susim, nė Beth-Biri dhe nė Shaaraim. Kėto ishin qytetet e tyre, deri nė mbretėrinė e Davidit.

  4:32 Fshatrat e tyre ishin Etami, Aini, Rimoni, Tokeni dhe Ashani: pesė qytete,

  4:33 si dhe tėrė fshatrat qė ishin rreth kėtyre qyteteve, deri nė Baal. Kėto ishin banesat e tyre, dhe ata ruajtėn gjenealogjinė e tyre;

  4:34 Meshobabi, Jamleku, Joshahi, bir i Amatsiahut,

  4:35 Joeli dhe Jehu, bir i Joshibiahut, bir i Serajahut, bir i Asielit,

  4:36 Elioneai, Jaakobahu, Jeshohajai, Asajahu, Adieli, Jesimieli dhe Benajahu,

  4:37 Ziza, bir i Shifit, bir i Alonit, bir i Jedajahut, bir i Shimrit, bir i Shemajahut.

  4:38 Kėta, qė u pėrmendėn nė emėr, ishin princėr nė familjet e tyre dhe shtėpitė e tyre atėrore u rritėn shumė.

  4:39 Shkuan drejt hyrjes sė Gedorit deri nė perėndim tė luginės pėr tė kėrkuar kullota pėr kopetė e tyre.

  4:40 Gjetėn kullota tė bollshme dhe tė mira, dhe vendi ishte i gjėrė, i qetė, sepse mė parė banonin aty pasuesit e Kamit.

  4:41 Ata qė u pėrmendėn me emėr, nė kohėn e Ezekias, mbretit tė Judės, erdhėn dhe i sulmuan ēadrat e tyre dhe Menuitėt, qė gjendeshin aty, dhe i shfarosėn krejt deri nė ditėn e sotme; pastaj u vendosėn nė vendin e tyre, sepse aty kishte kullota pėr kopetė e tyre.

  4:42 Pastaj disa prej tyre, pesėqind burra nga bijtė e Simeonit, shkuan nė malin Seir tė udhėhequr nga Pelatiahu, Neariahu dhe Uzieli, bij tė Ishit.

  4:43 Pastaj ata vranė mbeturinat e Amalekitėve qė kishin shpėtuar dhe banuar deri ditėn e sotme atje.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine