Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 Bijtė e Rubenit, tė parėlindurit tė Izraelit. Ai ishte me tė vėrtetė i parėlinduri, por me qenė se kishte pėrdhosur shtratin e tė atit, parėbirnia iu dha bijve tė Jozefit, birit tė Izraelit; kėshtu gjenealogjia nuk jepet nė bazė tė parėbirnisė.

  5:2 Ndonėse Juda mbizotėroi mbi vėllezėrit e tij dhe nga ai rrodhi njė shef, e drejta e parėbirnisė i takonte Jozefit.

  5:3 Bijtė e Rubenit, tė parėlindurit tė Izraelit, ishin Hanoku, Pallu, Hetsroni dhe Karmi.

  5:4 Bijtė e Joelit ishin Shemejahu, bir i tė cilit ishte Gogu, bir i tė cilit ishte Shimei,

  5:5 bir i tė cilit ishte Mikahu, bir i tė cilit ishte Reajahi, bir i tė cilit ishte Baali,

  5:6 bir i tė cilit ishte Beerahu, qė u ēua nė robėri nga Tilgath-Pilneseri, mbret i Asirisė. Ai ishte princ i Rubenitėve.

  5:7 Vėllezėrit e tij, sipas familjeve tė tyre, ashtu siē janė rreshtuar nė gjenealogjinė sipas brezave tė tyre, ishin i pari Jejeli, pastaj Zakaria,

  5:8 Bela, bir i Azazit, birit tė Shemas, i cili ishte bir i Joelit, qė banonte nė Aroer dhe deri nė Nebo dhe nė Baal-Meon.

  5:9 Dhe ata u vendosėn nė perėndim duke arritur deri nė fillim tė shkretėtirės, nga kjo anė e lumit Eufrat, sepse bagėtia e tyre ishte shumėzuar nė vendin e Galaadit.

  5:10 Nė kohėn e Saulit ata u shpallėn luftė Hagarenėve, tė cilėt i mundėn; pastaj u vendosėn nė ēadrat e tyre, tė ngritura nė tėrė pjesėn nė perėndim tė Galaadit.

  5:11 Bijtė e Gadit banonin pėrballė tyre nė vendin e Bashanit, deri nė Salkah.

  5:12 Joeli ishte i pari i tyre, i dyti ishte Shafami, pastaj vinin Janai dhe Shafati nė Bashan.

  5:13 Vėllezėrit e tyre, sipas shtėpive atėrore tė tyre, ishin: Mikaeli, Meshulami, Sheba, Jorai, Jakani, Zia dhe Eberi, gjithsej shtatė.

  5:14 Ata ishin bij tė Abihailit, birit tė Hurit, birit tė Jaroahut, birit tė Galaadit, birit tė Mikaelit, birit tė Jesishait, birit tė Jahdos, birit tė Buzit;

  5:15 Ahi, bir i Abdielit, birit tė Gunit, ishte i pari i shtėpisė sė tyre prindėrore.

  5:16 Ata banonin nė Galaad dhe nė Bashan, nė fshatrat e tij dhe nė tė gjitha tokat pėr kullotė tė Sharonit deri atje ku shtriheshin.

  5:17 Tė gjitha kėto toka u regjistruan nė listat gjenealogjike tė pėrpiluara nė kohėn e Jothamit, mbretit tė Judės, dhe nė kohėn e Jeroboamit, mbretit tė Izraelit.

  5:18 Bijtė e Rubenit, Gaditėt dhe gjysma e fisit tė Manasit kishin dyzet e katėr mijė e shtatėqind e gjashtėdhjetė njerėz trima, njerėz qė mbanin mburoja dhe shpata, pėrdornin harkun dhe ishin tė stėrvitur

  5:19 Ata u shpallėn luftė Hagarenėve, Jeturėve, Nafishėve dhe Nodabėve.

  5:20 Ata u ndihmuan kundėr tyre, sepse gjatė betejės i thirrėn Perėndisė, qė e dėgjoi lutjen e tyre, sepse ata kishin pasur besim tek ai; kėshtu Hagarenėt dhe tėrė ata qė ishin bashkė me ta u dorėzuan nė duart e tyre.

  5:21 Pastaj ata muarrėn bagėtinė e tyre: pesėdhjetė mijė deve, dyqind e pesėdhjetė mijė dele, dy mijė gomarė dhe njėqind mijė njerėz.

  5:22 Nė tė vėrtetė shumė njerėz ranė tė vrarė, sepse kėtė luftė e kishte dashur Perėndia. Ata u vendosėn pastaj nė vendin e tyre deri sa ranė nė robėri.

  5:23 Kėshtu bijtė e gjysmės sė fisit tė Manasit banuan nė vend; ata u shtrinė nga Bashani deri nė Baal-Hermon, nė Senir dhe nė malin Hermon.

  5:24 Kėta ishin krerėt e shtėpive tė tyre atėrore: Eferi, Ishi, Elieli, Azrieli, Jeremia, Hodavia dhe Jahdieli, njerėz tė fortė dhe trima, njerėz tė famshėm, krerė tė shtėpive tė tyre atėrore.

  5:25 Por ata u treguan jobesnikė ndaj Perėndisė tė etėrve tė tyre dhe u kurvėruan, duke shkuar pas perėndive tė popujve tė vendit qė Perėndia kishte shkatėrruar para tyre.

  5:26 Prandaj Perėndia i Izraelit nxiti frymėn e Pulit, mbretit tė Asirisė, domethėnė frymėn e Tilgath-Pilniserit, mbretit tė Asirisė, qė internoi Rubenitėt, Gaditėt dhe gjysmėn e fisit tė Manasit, dhe i vendosi nė Halah, nė Habor, nė Hara dhe pranė lumit tė Gozanit, ku gjenden edhe sot.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine