Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Bijtė e Levit ishin Gershomi, Kehathi dhe Merari.

  6:2 Bijtė e Kehathit ishin Amrami, Itshari, Hebroni dhe Uzieli.

  6:3 Bijtė e Amramit ishin Aaroni, Moisiu dhe Miriami. Bijtė e Aaronit ishin Nadabi, Abihu, Eleazari dhe Ithamari.

  6:4 Eleazarit i lindi Finehasi; Finehasit i lindi Abishua;

  6:5 Abishuas i lindi Buki; Bukit i lindi Uzi.

  6:6 Uzit i lindi Zerahiahu; Zerahiahut i lindi Merajothi;

  6:7 Merajothit i lindi Amariahu; Amariahut i lindi Ahitubi;

  6:8 Ahitubit i lindi Tsadoku; Tsadokut i lindi Ahimaatsi.

  6:9 Ahimaatsit i lindi Azariahu; Azariahut i lindi Johanani.

  6:10 Johananit i lindi Azariahu (ai shėrbeu si prift nė tempullin qė Salomoni ndėrtoi nė Jeruzalem);

  6:11 Azariahut i lindi Amariahu; Amariahut i lindi Ahitubi;

  6:12 Ahitubit i lindi Tsadoku; Tsadokut i lindi Shalumi;

  6:13 Shalumit i lindi Hilkiahu; Hilkiahut i lindi Azariahu;

  6:14 Azariahut i lindi Serajahu; Serajahut i lindi Jehotsadaku;

  6:15 Jehotsadaku shkoi nė mėrgim, kur Zoti ēoi nė robėri Judėn dhe Jeruzalemin me anė tė Nebukadnetsarit.

  6:16 Bijtė e Levit ishin Gershomi, Kehathi dhe Merari.

  6:17 Kėta janė emrat e bijve tė Gershomit: Libni dhe Shimei.

  6:18 Bijtė e Kehathit ishin Amrami, Itshari, Hebroni dhe Uzieli.

  6:19 Bijtė e Merarit ishin Mahli dhe Mushi. Kėto janė familjet e Levit, sipas etėrve tė tyre.

  6:20 Gershomi pati si djalė Libnin, bir i tė cilit ishte Jahathi, bir i tė cilit ishte Zimahu,

  6:21 bir i tė cilit ishte Joabi, bir i tė cilit ishte Ido, biri tė cilit ishte Zerahu, bir i tė cilit ishte Jeatherai.

  6:22 Bijtė e Kehathit ishin Aminadabi, bir i tė cilit ishte Koreu, bir i tė cilit ishte Asiri,

  6:23 bir i tė cilit ishte Elkanahu, bir i tė cilit ishte Ebiasaf, biri tė cilit ishte Asiri,

  6:24 bir i tė cilit ishte Tahathi, bir i tė cilit ishte Uriel, biri tė cilit ishte Uziahu, bir i tė cilit ishte Shauli.

  6:25 Bijtė e Elkanahut ishin Amasai dhe Ahimothi,

  6:26 bir i tė cilit ishte Elkanah, bir i tė cilit ishte Cofaj, biri i tė cilit ishte Nahathi,

  6:27 biri i tė cilit ishte Eliab, bir i tė cilit ishte Jerohami, bir i tė cilit ishte Elkanahu.

  6:28 Bijtė e Samuelit ishin Joeli, i parėlinduri, dhe Abia, i dyti.

  6:29 Bijtė e Merarit ishin Mahli, bir i tė cilit ishte Libni, bir i tė cilit ishte Shimei, bir i tė cilit ishte Uzahu,

  6:30 bir i tė cilit ishte Shimea, bir i tė cilit ishte Haghiah, bir i tė cilit ishte Asajahu.

  6:31 Kėta janė ata qė Davidi caktoi pėr shėrbimin e kėngės nė shtėpinė e Zotit, mbasi iu gjet njė vend prehjeje arkės.

  6:32 Ata ushtruan shėrbimin e tyre me kėngė pėrpara tabernakullit tė ēadrės sė mbledhjes, deri sa Salomoni ndėrtoi shtėpinė e Zotit nė Jeruzalem; dhe shėrbenin sipas rregullores qė u ishte caktuar.

  6:33 Kėta janė ata qė kryenin shėrbimin dhe kėta bijtė e tyre: Nga bijtė e Kehathitit ishte Hemani, kėngėtari, bir i Joelit, bir i Samuelit,

  6:34 bir i Elkanahut, bir i Jerohamit, bir i Elielit, bir i Toahut,

  6:35 bir i Tsufit, bir i Elkanahut, bir i Mahathit, bir i Amasait,

  6:36 bir i Elkanahut, bir i Joelit, bir i Azariahut, bir i Sofonias,

  6:37 bir i Tahathit, bir i Asirit, bir i Ebiasafit, bir i Koreut,

  6:38 bir i Itsharit, bir i Kehathit, bir i Levit, bir i Izraelit.

  6:39 Pastaj vinte i vėllai Asaf, qė rrinte nė tė djathtė tė tij; Asafi, bir i Berekiahut, bir i Shimeut,

  6:40 bir i Mikaelit, bir i Baasejahut, bir i Malkijahut,

  6:41 bir i Ethnit, bir i Zerahut, bir i Adajahut,

  6:42 bir i Ethanit, bir i Zimahut, bir i Shimeit,

  6:43 bir i Jahathit, bir i Ghershomit, bir i Levit.

  6:44 Bijtė e Merarit, vėllezėrit e tyre, qėndronin nė tė majtė dhe ishin Ethsani, bir i Kishit, bir i Abdiut, bir i Mallukut,

  6:45 bir i Hadshabiahut, bir i Amatsiahut, bir i Hilkiahut,

  6:46 bir i Amtsit, bir i Banit, bir i Shemerit,

  6:47 bir i Mahlit, bir i Mushit, bir i Merarit, bir i Levit.

  6:48 Vėllezėrit e tyre, Levitėt, ishin caktuar pėr ēdo lloj shėrbimi nė tabernakullin e shtėpisė sė Perėndisė.

  6:49 Por Aaroni dhe bijtė e tij ofronin flijime mbi altarin e olokausteve dhe mbi altarin e temjanit, duke e bėrė gjithė shėrbimin nė vendin shumė tė shenjtė, dhe pėr tė bėrė shlyerjen pėr Izraelin, sipas gjithė atyre qė kishte urdhėruar Moisiu, shėrbėtor i Perėndisė.

  6:50 Kėta ishin bijtė e Aaronit: Eleazari, bir i tė cilit ishte Finehasi, bir i tė cilit ishte Abishua,

  6:51 bir i tė cilit ishte Buki, bir i tė cilit ishte Uzi, bir i tė cilit ishte Zerahiah,

  6:52 bir i tė cilit ishte Merajothi, bir i tė cilit ishte Amariahu, bir i tė cilit ishte Ahitubi,

  6:53 bir i tė cilit ishte Tsadoku, bir i tė cilit ishte Ahimaatsi.

  6:54 Kėto ishin vendet e banesave tė tyre, sipas ngulimeve tė tyre nė territoret e tyre, qė iu dhanė me short bijve tė Aaronit tė familjes sė Kehathitėve;

  6:55 atyre iu dha Hebroni nė vendin e Judės me tokat pėrreth pėr tė kullotur;

  6:56 por arat e qyteti dhe fshatrat e tij iu dhanė Kalebit, birit tė Jefunehut.

  6:57 Bijve tė Aaronit iu dha Hebroni, njė ndėr qytetet e strehimit, Libnahu me tokat e tij pėr kullotė, Jatiri, Eshteoma me tokat e tij pėr kullotė,

  6:58 Hileni me tokat e tij pėr kullotė, Debiri me tokat e tij pėr kullotė,

  6:59 Ashani me tokat e tij pėr kullotė, Beth-Semeshu me tokat e tij pėr kullotė.

  6:60 Nga fisi i Beniaminėve morėn Gebėn me tokat e tij pėr kullotė, Alemethin me tokat e tij pėr kullotė dhe Anathothin me tokat e tij pėr kullotė. Tė gjitha qytetet qė u ndanė midis familjeve tė tyre ishin gjithsej trembėdhjetė.

  6:61 Pjesės tjetėr tė bijve tė Kehathit iu dhanė me short dhjetė qytete nga ana e familjes sė fisit, qė iu morėn gjysmės sė fisit, domethėnė nga gjysma e fisit tė Manasit.

  6:62 Bijve tė Ghershomit, sipas familjeve tė tyre, iu dhanė trembėdhjetė qytete, qė iu morėn fisit tė Isakar, nga fisi i Asherit, fisit tė Neftalit dhe fisit tė Manasėt nė Bashanit.

  6:63 Bijve tė Merarit, sipas familjeve tė tyre, iu dhanė me short dymbėdhjetė qytete, qė iu morėn fisit tė Rubenit, fisit tė Gadit dhe fisit tė Zabulonit.

  6:64 Kėshtu bijtė e Izraelit u dhanė Levitėve kėto qytete bashkė me toket e tyre pėr kullotė.

  6:65 Ata ua dhanė me short kėto qytete, qė janė pėrmėndur me emrin dhe qė u janė marrė fisit tė bijve tė Judės, fisit tė bijve tė Simeonit dhe fisit tė bijve tė Beniaminit.

  6:66 Disa familje tė bijve tė Kehathit patėn qytete nė territorin qė iu caktua atyre dhe qė u morėn nga fisi i Efraimit.

  6:67 Ata u dhanė atyre edhe Sikemin, njė ndėr qytetet e strehimit, me tokat e tij pėr kullotė nė krahinėn malore tė Efraimit, dhe Ghezerin me tokat e tij pėr kullotė,

  6:68 Jokmeamin me tokat e tij pėr kullotė, Beth-Horonin me tokat e tij pėr kullotė,

  6:69 Ajalonin me tokat e tij pėr kullotė, Gath-Rimonin me tokat e tij pėr kullotė.

  6:70 Dhe nga gjysma e fisit tė Manasit, Anerin me tokat e tij pėr kullotė, Bileamin me tokat e tij pėr kullotė iu dha pjesės tjetėr sė familjes sė bijve tė Kehathit.

  6:71 Bijve tė Gershonit iu dhanė, duke i marrė nga familja e gjysmės sė fisit tė Manasit, Golanin nė Bashan me tokat e tij pėr kullotė dhe Ashtarothin me tokat e tij pėr kullotė.

  6:72 Nga fisi i Isakarit: Kedeshi me tokat e tij pėr kullotė, Daberathi me tokat e tij pėr kullotė,

  6:73 Ramothi me tokat e tij pėr kullotė dhe Anemi me tokat e tij pėr kullotė.

  6:74 Nga fisi i Asherit: Mashalin me tokat e tij pėr kullotė, Abdonin me tokat e tij pėr kullotė,

  6:75 Hukokun me tokat e tij pėr kullotė dhe Rehobin me tokat e tij pėr kullotė.

  6:76 Nga fisi i Neftalit: Kedeshin nė Galile me tokat e tij pėr kullotė, Hamonin me tokat e tij pėr kullotė dhe Kirjathaimin me tokat e tij pėr kullotė.

  6:77 Bijve tė tjerė tė Merarit iu dhanė, nga fisi i Zabulonit, Rimonin me tokat e tij pėr kullotė dhe Taborin me tokat e tij pėr kullotė.

  6:78 Matanė Jordanit, pranė Jerikos, nė lindje tė Jordanit, nga fisi i Rubenit: Betserin nė shkretėtirė me tokat e tij pėr kullotė dhe Jahatsahu me tokat e tij pėr kullotė,

  6:79 Kedemothi me tokat e tij pėr kullotė dhe Mefaathi me tokat e tij pėr kullotė.

  6:80 Nga fisi i Gadit: Ramothi nė Galaad me tokat e tij pėr kullotė, Mahanbim me tokat e tij pėr kullotė,

  6:81 Heshboni me tokat e tij pėr kullotė dhe Jazeri me tokat e tij pėr kullotė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine