Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CORINTHIANS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Dhe unė, o vėllezėr, nuk munda t`ju flas si njerėz frymėror, por ju fola si njerėz tė mishit, si foshnja nė Krisht.

  3:2 Ju dhashė qumėsht pėr tė pirė dhe nuk ju dhashė ushqim tė fortė, sepse nuk ishit nė gjendje ta asimilonit, madje edhe tani jo, sepse jeni akoma tė mishit;

  3:3 nė fakt sepse midis jush ka smirė, grindje e pėrēarje a nuk jeni tė mishit dhe a nuk ecni sipas mėnyrės sė njerėzve?

  3:4 Sepse, kur dikush thotė: ``Unė jam i Palit``, dhe njė tjetėr: ``Unė jam i Apolit``, a nuk jeni ju tė mishit?

  3:5 Kush ėshtė, pra, Pali dhe kush ėshtė Apoli, veēse shėrbėtor me anė tė tė cilėve ju besuat, edhe ashtu si Zoti i dha gjithsecilit?

  3:6 Unė mbolla, Apoli ujiti, po Perėndia i bėri tė rriten.

  3:7 Kėshtu, pra, as ai qė mbjell, as ai qė ujit, nuk ėshtė gjė, por Perėndia qė rrit.

  3:8 Por ai qė mbjell dhe ai qė ujit janė njė, dhe secili do tė marrė shpėrblimin e vet sipas mundit tė tij.

  3:9 Ne, pra, jemi bashkėpunėtorė tė Perėndisė; ju jeni ara e Perėndisė, ndėrtesa e Perėndisė.

  3:10 Sipas hirit tė Perėndisė qė mė ėshtė dhėnė, si arkitekt i ditur, unė kam hedhur themelin dhe njė tjetėr ndėrton mbi tė; por secili tė ketė kujdes se si ndėrton mbi tė,

  3:11 sepse askush nuk mund tė hedhė themel tjetėr pėrveē atij qė ėshtė hedhur, i cili ėshtė Jezu Krishti.

  3:12 Dhe, nė qoftė se dikush ndėrton mbi kėtė themel ar, argjend, gurė tė ēmuar, dru, sanė, kashtė,

  3:13 vepra e secilit do tė shfaqet, sepse dita do ta tregojė; sepse do tė zbulohet me anė tė zjarrit, dhe zjarri do tė provojė veprėn e secilit e ē`lloji ėshtė.

  3:14 Nė qoftė se vepra qė dikush ka ndėrtuar mbi themelin qėndron, ai do tė marrė njė shpėrblim,

  3:15 nė qoftė se vepra e tij digjet, ai do tė pėsojė humbje, por ai vetė do tė shpėtohet, si pėrmes zjarrit.

  3:16 A nuk e dini ju se jeni tempulli i Perėndisė dhe se Fryma e Perėndisė banon nė ju?

  3:17 Nė qoftė se dikush e prish tempullin e Perėndisė, Perėndia do ta prishė atė, sepse tempulli i Perėndisė, i cili jeni ju, ėshtė i shenjtė.

  3:18 Askush tė mos mashtrojė vetveten; nė qoftė se ndonjė nga ju mendon se ėshtė i urtė nė kėtė kohė, le tė bėhet i marrė, qė tė mund tė bėhet i urtė.

  3:19 Sepse dituria e kėsaj bote ėshtė marrėzi pranė Perėndisė, sepse ėshtė shkruar: ``Ai i zė tė urtėt nė dinakėrinė e tyre``;

  3:20 dhe pėrsėri: ``Zoti i njeh mendimet e tė urtėve se janė tė kota``.

  3:21 Prandaj asnjė tė mos mburret nė njerėzit, sepse tė gjitha gjėrat janė tuajat;

  3:22 Pali, Apoli, Kefa, bota, jeta, vdekja, gjėrat e tanishme dhe gjėrat e ardhshme, tė gjitha gjėrat janė tuajat.

  3:23 Dhe ju jeni tė Krishtit dhe Krishti ėshtė i Perėndisė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine