Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CORINTHIANS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Kėshtu njeriu, pra, le tė na mbajė pėr shėrbėtorė tė Krishtit dhe si administratorė tė mistereve tė Perėndisė.

  4:2 E tjetra qė kėrkohet nga administratorėt, ėshtė qė secili tė gjendėt besnik.

  4:3 Sa pėr mua, mė intereson fort pak qė tė gjykohem prej jush ose prej njė gjykate njerėzore; madje as vetveten nuk e gjykoj.

  4:4 Sepse nuk jam i vetėdijshėm pėr asnjė faj, por pėr kėtė nuk jam justifikuar, por ai qė mė gjykon ėshtė Zoti.

  4:5 Prandaj mos gjykoni asgjė para kohe derisa tė vijė Zoti, qė do tė nxjerrė nė dritė gjėrat e fshehta tė errėsirės dhe do tė shfaqė kėshillat e zemrave; dhe atėherė secili do tė ketė lavdėrimin e vet nga Perėndia.

  4:6 Dhe tani, o vėllezėr, pėr tė mirėn tuaj, ia kalova kėto gjėra vetes sime dhe Apolit, qė nėpėrmjet nesh tė mėsoni qė tė mos mendoni pėrtej asaj qė ėshtė shkruar, qė tė mos krekoset ndonjė prej jush, njeri kundėr tjetrit.

  4:7 Sepse ēfarė tė bėn tė ndryshėm? Ēfarė ke ti qė nuk e ke marrė? Dhe, nėse e ke marrė, pse krenohesh sikur nuk e ke marrė?

  4:8 Tashmė jeni tė ngopur, tashmė jeni tė pasur, tashmė u bėtė mbretėr pa ne; dhe makar tė ishit bėrė mbretėr, qė edhe ne tė mbretėronim me ju.

  4:9 Sepse unė mendoj se Perėndia na ka paraqitur ne apostujt si tė fundit, si njerėz tė dėnuar pėr vdekje; sepse u bėmė lojė pėr botėn, pėr engjėjt dhe pėr njerėzit.

  4:10 Ne jemi tė marrė pėr Krishtin, por ju tė urtė nė Krishtin; ne jemi tė dobėt, por ju tė fortė; ju jeni tė nderuar, por ne tė pėrbuzur.

  4:11 Deri tani vuajmė nga uria, etja, e jemi tė zhveshur; jemi tė qėlluar me shuplaka dhe endemi pa shtėpi,

  4:12 dhe mundohemi, duke punuar me duart tona; duke qenė tė fyer, bekojmė; duke qenė tė pėrndjekur, durojmė;

  4:13 duke qenė tė sharė, lutemi; jemi bėrė si pisllėku i botės, porsi plehrat e tė gjithėve deri mė sot.

  4:14 Kėto gjėra nuk po i shkruaj qė t`ju turpėroj, por qė t`ju paralajmėroj si fėmijėt e mi tė dashur.

  4:15 Sepse, edhe sikur tė kishit dhjetė mijė mėsues nė Krishtin, nuk do tė kishit shumė etėr, sepse unė ju kam dhėnė jetė nė Krishtin Jezus, me anė tė ungjillit.

  4:16 Prandaj ju bėj thirrje tė bėheni imituesit e mi.

  4:17 Pėr kėtė arsye ju kam dėrguar Timoteun, qė ėshtė biri im i dashur dhe besnik nė Zotin. Ky do t`ju kujtojė udhėt e mia nė Krishtin ashtu siē mėsoj kudo nė ēdo kishė.

  4:18 Dhe disa u krekosėn, sikur nuk do tė vija mė te ju;

  4:19 por shpejt kam pėr tė ardhur te ju, nė dashtė Zoti, dhe kam pėr tė njohur jo fjalėn, po fuqinė e atyre qė janė krekosur,

  4:20 sepse mbretėria e Perėndisė nuk qėndron nė fjalė, por nė fuqi.

  4:21 Ēfarė doni? Qė tė vij te ju me thupėr apo me dashuri dhe me zemėrbutėsi?

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine