Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1TIMOTHY 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Duhet, pra, qė peshkopi tė jetė i patėmetė, burrė i njė gruaje tė vetme, tė jetė i pėrmbajtur, i arsyeshėm, i matur, mikpritės, i zoti tė mėsojė tė tjerėt,

  3:2 tė mos jepet pas verės, tė mos jetė i dhunshėm, tė mos jetė koprac, por i butė, jo grindavec, tė mos lakmojė paranė;

  3:3 njeri qė e qeveris mirė familjen e vet dhe i ka fėmijėt tė bindur me ēdo lloj mirėsjellje;

  3:4 (sepse nė qoftė se dikush nuk di tė qeverisė familjen e vet, si do tė kujdeset pėr kishėn e Perėndisė?).

  3:5 Tė mos jetė i posakthyer nė besim, qė tė mos i rritet mendja dhe tė bjerė nė gabimet e djallit.

  3:6 Madje duhet qė ai tė ketė dėshmim tė mirė edhe ndėr tė jashtmit, qė tė mos shahet dhe tė bjerė nė lakun e djallit.

  3:7 Gjithashtu dhjakėt duhet tė jenė dinjitozė, jo me dy faqe nė fjalė, tė mos jepen pas verės sė tepėrt, tė mos lakmojnė fitime tė paligjshme,

  3:8 dhe ta ruajnė misterin e besimit me ndėrgjegje tė pastėr.

  3:9 Edhe kėta le tė vihen mė parė nė provė, pastaj ta kryejnė shėrbesėn e tyre po tė jenė tė patėmetė.

  3:10 Edhe bashkėshortet e tyre tė kenė dinjitet, jo shpifarake, por tė pėrmbajtura dhe besnike nė gjithēka.

  3:11 Dhjakėt tė jenė bashkėshortė tė njė gruaje tė vetme, t`i drejtojnė mirė fėmijėt dhe familjet e veta.

  3:12 Sepse ata qė e kanė kryer mirė shėrbesėn, fitojnė reputacion tė mirė dhe siguri tė madhe nė besimin nė Jezu Krishtin.

  3:13 Po t`i shkruaj kėto gjėra duke shpresuar qė tė vij sė shpejti te ti,

  3:14 por, po u vonova, tė dish se si duhet tė sillesh nė shtėpinė e Perėndisė, qė ėshtė kisha e Perėndisė sė gjallė, shtylla dhe mbėshtetja e sė vėrtetės.

  3:15 Dhe s`ka asnjė dyshim se misteri i mėshirės ėshtė i madh: Perėndia u shfaq nė mish, u shfajėsua nė Frymė, u duk ndėr engjėj, u predikua ndėr johebrenj, u besua nė botė, u ngrit nė lavdi.

  3:16 Dhe Fryma e thotė shkoqur se nė kohėt e fundit disa do ta mohojnė besimin, duke u vėnė veshin frymėve gėnjeshtare dhe doktrinave tė demonėve,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine