Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1TIMOTHY 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 qė flasin gėnjeshtra me hipokrizi, tė damkosur nė ndėrgjegjen e tyre,

  4:2 tė cilėt do tė ndalojnė martesėn dhe do tė urdhėrojnė tė mos hani ushqimet qė Perėndia i krijoi, tė merren me falėnderim nga ata qė besojnė dhe e njohin tė vėrtetėn.

  4:3 Sepse ēdo krijesė e Perėndisė ėshtė e mirė dhe asgjė s`ėshtė pėr t`u hedhur, nėse merret me falėnderim,

  4:4 sepse ėshtė shenjtėruar nga fjala e Perėndisė dhe nga lutja.

  4:5 Duke ua propozuar kėto gjėra vėllezėrve, ti do tė jesh njė shėrbyes i mirė i Jezu Krishtit, i ushqyer me fjalėt e besimit dhe tė mėsimit tė mirė, qė ke kuptuar plotėsisht.

  4:6 Shmangu pra nga pėrrallat profane dhe tė tė vjetėrve, edhe ushtrohu nė perėndishmėri,

  4:7 sepse ushtrimi i trupit ėshtė i dobishėm pėr pak gjė, kurse perėndishmėria ėshtė e dobishme pėr ēdo gjė, sepse pėrmban premtimin e jetės sė tashme dhe tė asaj qė do tė vijė.

  4:8 Kjo fjalė ėshtė e sigurt dhe e denjė pėr t`u pranuar nė ēdo mėnyrė.

  4:9 Pėr kėtė, nė fakt, ne po mundohemi dhe na shajnė, sepse kemi shpresuar nė Perėndinė e gjallė, qė ėshtė Shpėtimtari i gjithė njerėzve dhe sidomos i besimtarėve.

  4:10 Urdhėro kėto gjėra dhe mėso kėto gjėra.

  4:11 Askush tė mos e shpėrfillė moshėn tėnde tė re, por bėhu shembull pėr besimtarėt nė fjalė, nė sjellje, nė dashuri, nė Frymė, nė besim dhe nė dėlirėsi.

  4:12 Kushtoju leximit, kėshillimit dhe mėsimit derisa tė vij unė.

  4:13 Mos e lėr pas dore dhuntinė qė ėshtė nė ty, e cila tė ėshtė dhėnė me anė profecie, me vėnien e duarve nga ana e pleqėsisė.

  4:14 Kujdesu pėr kėto gjėra dhe kushtoju atyre tėrėsisht, qė pėrparimi yt tė jetė i dukshėm pėr tė gjithė.

  4:15 Ruaje veten tėnde dhe mėsimin, qėndro nė kėto gjėra, sepse, duke vepruar kėshtu, do tė shpėtosh veten dhe ata qė tė dėgjojnė.

  4:16 Mos e qorto ashpėr njė plak, por kėshilloje si atė, dhe mė tė rinjtė si vėllezėr,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine