Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CORINTHIANS 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 Por unė kisha vendosur nė veten time tė mos vij pėrsėri te ju me hidhėrim.

  2:2 Sepse, nė qoftė se unė ju hidhėroj, kush do tė mė gėzojė mua, nė mos ai vetė qė u hidhėrua prej meje?

  2:3 Dhe ju shkrova nė kėtė mėnyrė qė, kur tė vij, tė mos kem trishtim nga ata qė duhet tė mė gėzonin, duke pasur besim nė ju tė gjithė, se gėzimi im ėshtė i tė gjithė juve.

  2:4 Ju shkrova, nė fakt, me shumė lot dhe me pikėllim tė madh dhe ankth nė zemėr, jo qė tė hidhėroheni, por qė tė njihni dashurinė shumė tė madhe qė kam pėr ju.

  2:5 Edhe nė qoftė se dikush ka shkaktuar trishtim, s`mė ka hidhėruar vetėm mua, por deri diku, pa e tepruar, ju tė gjithė.

  2:6 Mjaft ėshtė pėr atė njeri ndėshkimi qė iu bė nga shumica,

  2:7 por tani, pėrkundrazi, ju duhet mė tepėr ta falni atė dhe ta ngushlloni, qė ai njeri tė mos gėlltitet nga trishtimi i tepėrt.

  2:8 Prandaj ju lutem t`i shfaqni dashuri,

  2:9 sepse ju shkrova edhe pėr kėtė, qė tė njoh provėn tuaj, nėse jeni tė dėgjueshėm nė ēdo gjė.

  2:10 Por atij qė ju do t`i falni diēka, e fal edhe unė, sepse edhe unė, nėse kam falur gjė, kujtdo qė t`ia kem falur, e bėra pėr ju pėrpara Krishtit,

  2:11 qė tė mos na mposhtė Satanai, sepse ne i dimė qėllimet e tij.

  2:12 Dhe, kur arrita nė Troas pėr ungjillin e Krishtit edhe m`u hap njė derė nė Zotin,

  2:13 nuk gjeta prehje nė frymėn time, sepse nuk gjeta aty Titin, vėllanė tim; prandaj, si u pėrshėndeta me ta, shkova nė Maqedoni.

  2:14 Por, falem nderit Perėndisė, qė na bėn tė ngadhnjejmė gjithnjė nė Krishtin dhe shfaq kudo nėpėrmjet nesh erėn e kėndshme tė njohurisė sė vet.

  2:15 Sepse ne jemi pėr Perėndinė era e kėndshme e Krishtit ndėr ata qė shpėtohen dhe ndėr ata qė humbasin;

  2:16 pėr kėta njė erė vdekjeje nė vdekje, po pėr ata erė jete nė jetė. Dhe kush ėshtė i zoti pėr kėto?

  2:17 Ne nė fakt nuk falsifikojmė fjalėn e Perėndisė, si shumė tė tjerė, por flasim me sinqeritet si nga ana e Perėndisė, pėrpara Perėndisė nė Krishtin.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine