Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CORINTHIANS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Prandaj, duke pasur kėtė shėrbim pėr mėshirėn qė na ėshtė bėrė, ne nuk na lėshon zemra.

  4:2 Ne kemi hequr dorė plotėsisht nga gjėrat e turpshme qė bėhen nė fshehtėsi, duke mos ecur me dinakėri, duke mos falsifikuar aspak fjalėn e Perėndisė, por duke shfaqur tė vėrtetėn, ne ia rekomandojmė veten tonė ndėrgjegjes sė ēdo njeriu pėrpara Perėndisė.

  4:3 Dhe, nė qoftė se ungjilli ynė ėshtė ende i mbuluar me vel, ai ėshtė i mbuluar pėr ata qė humbin,

  4:4 tė cilėve perėndia i kėtij shekulli ua verboi mendjet e atyre qė nuk besojnė, qė drita e ungjillit tė lavdisė sė Krishtit, qė ėshtė shėmbėllimi i Perėndisė, tė mos ndriēojė tek ata.

  4:5 Sepse ne nuk predikojmė, pra, veten tonė, por Jezu Krishtin, Zotin, dhe jemi shėrbėtorėt tuaj pėr hir tė Jezu Krishtit,

  4:6 sepse Perėndia qė tha: ``Le tė ndriēojė drita nė errėsirė``, ėshtė i njėjti qė shkėlqeu nė zemrat tona pėr t`na ndriēuar nė njohurinė e lavdisė sė Perėndisė, nė fytyrėn e Jezu Krishtit.

  4:7 Dhe ne e kemi kėtė thesar nė enė prej balte qė epėrsia pashoqe e kėsaj fuqie tė jetė nga Perėndia dhe jo nga ne.

  4:8 Ne jemi tė shtrėnguar nė ēdo mėnyrė, por nuk jemi tė ngushtuarderi nė fund; jemi ndėrdyshas por jo tė dėshpėruar;

  4:9 jemi tė pėrndjekur por jo tė braktisur; tė rrėzuar, por jo tė shkatėruar;

  4:10 kurdo ne e mbajmė nė trupin tonė vdekjen e Zotit Jezus, qė edhe jeta e Jezusit tė shfaqet nė trupin tonė.

  4:11 Ne qė jetojmė, jemi vazhdimisht tė dorėzuar nė vdekje pėr Jezusin, qė edhe jeta e Jezusit tė shfaqet nė mishin tonė tė vdekshėm.

  4:12 Dhe kėshtu tek ne vepron vdekja, ndėrsa nė ju jeta.

  4:13 Por, duke pasur tė njėjtėn frymė besimi, sikurse ėshtė shkruar: ``Unė besova, prandaj fola``, edhe ne besojmė, prandaj edhe flasim,

  4:14 duke ditur se ai qė ringjalli Zotin Jezus, do tė na ringjallė edhe ne nėpėrmjet Jezusit dhe do tė na paraqesė bashkė me ju.

  4:15 Sepse tė gjitha kėto gjėra janė pėr ju, qė hiri, duke arritur me anė tė shumė personave, tė prodhojė falenderim me tepri pėr lavdi tė Zotit.

  4:16 Prandaj nuk na lėshon zemra; por, edhe pse njeriu ynė i jashtėm shkon nė shkatėrrim, ai i brendshėm pėrtėrihet nga dita nė ditė.

  4:17 Sepse trishtimi ynė i lehtė qė ėshtė vetėm pėr njė moment, prodhon pėr ne, njė peshė tė pamasė e tė pashoqe tė amshueshme lavdie;

  4:18 ndėrsa ne nuk i drejtojmė sytė ndaj gjėrave qė duken, por ndaj gjėrave qė nuk shihen, sepse gjėrat qė duken janė pėr njė kohė, kurse ato qė nuk shihen janė tė pėrjetshme.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine