Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CORINTHIANS 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 Ne e dimė nė fakt se, nė qoftė se kjo ēadėr, vendbanimi ynė tokėsor, prishet, ne kemi njė godinė nga Perėndia, njė banesė tė pėrjetshme, nė qiej, qė nuk ėshtė bėrė nga dorė njeriu.

  5:2 Sepse nė kėtė ēadėr ne psherėtijmė duke dėshėruar fort tė vishemi me banesėn tonė qiellore,

  5:3 nėse do tė gjindemi tė veshur e jo tė zhveshur.

  5:4 Sepse ne qė jemi nė kėtė ēadėr psherėtijmė duke qenė tė rėnduar, dhe pėr kėtė arsye nuk duam, pra, tė na zhveshin, por tė na veshin, qė ē`ėshtė e vdekshme tė pėrpihet nga jeta.

  5:5 Dhe ai qė na ka formuar pikėrisht pėr kėtė ėshtė Perėndia, i cili na dha edhe kaparin e Frymės.

  5:6 Ne, pra, kemi gjithnjė siguri besimi dhe e dimė se gjersa banojmė nė trup, jemi larg Zotit,

  5:7 sepse ecim nėpėrmjet besimit dhe jo nėpėrmjet vizionit.

  5:8 Por jemi tė sigurt dhe na parapėlqen mė tepėr ta lėmė trupin dhe tė shkojmė e tė banojmė bashkė me Zotin.

  5:9 Prandaj edhe pėrpiqemi t`i pėlqejmė atij, qoftė duke banuar nė trup, qoftė duke e lėnė atė.

  5:10 Sepse ne tė gjithė duhet tė dalim para gjyqit tė Krishtit, qė secili merr shpagimin e gjėrave qė ka bėrė me anė tė trupit, nė bazė tė asaj qė ka bėrė, qoftė nė tė mirėn apo nė tė keqen.

  5:11 Duke e njohur frikėn e Zotit, ne bindim njerėzit dhe jemi njohur nga Perėndia; dhe unė shpresoj se edhe nė ndėrgjegjet tuaja tė jemi njohur.

  5:12 Sepse ne nuk e rekomandojmė pėrsėri veten ndaj jush, por ju japim rastin tė krenoheni pėr ne, qė tė keni ēfarė t`u pėrgjigjeni atyre qė krenohen me dukjen dhe jo me zemėr.

  5:13 Sepse, nėse nuk jemi nė vete, jemi pėr Perėndinė, dhe nė qoftė se jemi me mend nė kokė, jemi pėr ju.

  5:14 Sepse dashuria e Krishtit na shtrėngon, sepse kemi arritur nė konkluzionin se, nė qoftė se njė ka vdekur pėr tė gjithė, tė gjithė, pra, kanė vdekur;

  5:15 dhe se ai ka vdekur pėr tė gjithė, me qėllim qė ata tė cilėt jetojnė, tė mos jetojnė qė sot e tutje pėr veten e tyre, po pėr atė qė vdiq dhe u ringjall pėr ta.

  5:16 Prandaj tash e tutje ne nuk njohim mė askėnd sipas mishit; po, edhe sikur ta kemi njohur Krishtin sipas mishit, nuk e njohim mė ashtu.

  5:17 Prandaj nėse dikush ėshtė nė Krishtin, ai ėshtė njė krijesė e re; gjėrat e vjetra kanė shkuar; ja, tė gjitha gjėrat u bėnė tė reja.

  5:18 Edhe tė gjitha gjėrat janė nga Perėndia qė na pajtoi me veten pėrmes Jezu Krishtit dhe na dha shėrbimin i pajtimit,

  5:19 sepse Perėndia e ka pajtuar botėn me veten nė Krishtin, duke mos ua numėruar njerėzve fajet e tyre dhe vuri ndėr ne fjalėn e paqtimit.

  5:20 Ne, pra, bėhemi lajmėtarė pėr Krishtin, sikurse Perėndia tė kėshillonte nėpėrmjet nesh; dhe ne ju kėshillojmė juve pėr hir tė Krishtit: Paqtohuni me Perėndinė!

  5:21 Sepse ai bėri tė jetė mėkat pėr ne ai qė nuk njihte mėkat, qė ne tė bėhemi drejtėsia e Perėndisė nė tė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine