Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CORINTHIANS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Dhe, duke qenė bashkėpunėtorė tė tij, ju kėshillojmė tė mos e pranoni mė kot hirin e Perėndisė,

  6:2 sepse ai thotė: ``Nė kohė tė pėlqyer unė tė dėgjova dhe nė ditė shpėtimi tė ndihmova``. Ja, pra, koha e pėlqyer, ja, pra, dita e shpėtimit.

  6:3 Ne nuk japim asnjė shkas pėr skandal nė asnjė gjė, qė tė mos shahet shėrbesa jonė;

  6:4 por nė ēdo gjė e rekomandojmė veten tonė si shėrbėtorė tė Perėndisė nė shumė vuajtje, nė shtrėngime, nė nevoja, nė ngushtica,

  6:5 nė rrahje, nė burgosje, nė kryengritje, nė mundime, nė tė pafjetura, nė agjėrime,

  6:6 me pastėrti, me njohuri, me durim, me mirėsi, me Frymėn e Shenjtė, me dashuri jo tė shtirur,

  6:7 me fjalėn e sė vėrtetės, me fuqinė e Perėndisė, me armėt e drejtėsisė nė tė djathtė dhe nė tė majtė,

  6:8 nė lavdi dhe nė ēnderim, me emėr tė mirė dhe me emėr tė keq;

  6:9 si gėnjeshtarė, por tė vėrtetė; si tė panjohur, por tė njohur; si njerėz qė vdesin, por ja, jetojmė; si tė ndėshkuar, por jo tė vrarė;

  6:10 si tė brengosur, por gjithmonė tė gėzuar; si tė varfėr, por shumė veta i bėjmė tė pasur; si njerėz qė s`kanė kurrgjė, por kanė gjithēka.

  6:11 Goja jonė u hap pėr ju, o Korintas, zemra jonė u bė e gjėrė.

  6:12 Ju nuk jeni ngushtė nė ne, por ju jeni tė ngushtė nė zemrat tuaj.

  6:13 Por nė shkėmbim po ju flas si fėmijve, bėhuni tė gjėrė edhe ju.

  6:14 Mos hyni nė njė zgjedhė bashkė me tė pabesėt, sepse ē`lidhje ka drejtėsia me paudhėsinė? Dhe ēfarė afrie ka drita me terrin?

  6:15 Dhe ē`harmoni ka Krishti me Belialin? Ose ē`pjesė ka besimtari me jobesimtarin?

  6:16 Dhe ēfarė marrėveshje ka tempulli i Perėndisė me idhujt? Sepse ju jeni tempulli i Perėndisė sė gjallė, sikurse tha Perėndia: ``Unė do tė banoj nė mes tyre, dhe do tė ec ndėr ta; do tė jem Perėndia i tyre dhe ata do tė jenė populli im``.

  6:17 Prandaj ``dilni nga mesi i tyre dhe ndahuni prej tyre, thotė Zoti, dhe mos prekni asgjė tė ndyrė, dhe unė do t`ju pranoj,

  6:18 dhe do tė jem si njė Atė pėr ju, dhe ju do tė jeni pėr mua si bijtė e bijat, thotė Zoti i Plotfuqishėm``.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine