Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CORINTHIANS 7

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  7:1 Duke i pasur kėto premtime, o tė dashur, le ta pastrojmė veten nga ēdo ndotje e mishit dhe e frymės dhe ta pėrfundojmė shenjtėrimin tonė nė druajtjen e Perėndisė.

  7:2 Na pranoni; ne nuk i kemi bėrė padrejtėsi askujt, nuk kemi korruptuar askėnd, nuk ia hodhėm askujt.

  7:3 Kėtė nuk e them pėr dėnim, sepse qė mė parė iu thashė se jeni nė zemrat tona pėr tė vdekur bashkė dhe pėr tė jetuar bashkė.

  7:4 Jam shumė i hapur me ju dhe kam me se tė mburrem pėr ju; jam plot me ngushullim dhe jam jashtė mase i gėzuar nė gjithė shtrėngimin tonė.

  7:5 Sepse, kur erdhėm nė Maqedoni, mishi ynė nuk pati fare prehje, por u shtrėnguam nė tė gjitha mėnyrat: jashtė betejė, pėrbrenda frikė.

  7:6 Por Perėndia, qė ngushėllon tė pikė-lluarit, na ngushėlloi me ardhjen e Titit,

  7:7 dhe jo vetėm me ardhjen e tij, por edhe me ngushėllimin qė ai pati prej jush; ai na tregoi dėshirėn tuaj tė madhe, lotėt tuaja, zellin tuaj pėr mua, kaq sa u gėzova mė tepėr,

  7:8 sepse, ndonėse edhe ju kam trishtuar me letrėn time, nuk mė vjen keq, ndonėse mė pati ardhur keq, sepse shoh se ajo letėr, edhe pse pėr pak kohė, ju trishtoi.

  7:9 Tani po gėzohem, jo sepse u trishtuat, por sepse u trishtuat pėr pendim, sepse u trishtuat sipas Perėndisė, qė tė mos ju bėhet juve ndonjė dėm nga ne.

  7:10 Trishtimi sipas Perėndisė nė fakt, sjell pendim pėr shpėtim, pėr tė cilin njeriu nuk i vjen keq, por trishtimi i botės shkakton vdekje.

  7:11 Nė fakt, ja sa kujdes shkaktoi te ju pikėllimi sipas Perėndisė, madje sa fjalė pėr tė kėrkuar ndjesė, sa zemėratė, sa druajtje, sa dėshirė tė zjarrtė, sa zell, sa kėnaqėsi! Me ēdo mėnyrė ju e treguat se jeni tė pastėr nė kėtė ēėshtje.

  7:12 Edhe pse ju shkrova, nuk e bėra as pėr atė qė e bėri padrejtėsinė, as pėr atė qė e pėsoi, por qė tė shfaqet nė mes tuaj kujdesi ynė qė kemi pėr ju pėrpara Perėndisė.

  7:13 Prandaj ne u ngushėlluam pėr shkak tė ngushėllimit tuaj dhe u gėzuam aq mė tepėr pėr gėzimin e Titit, sepse fryma e tij u shlodh nga ju tė gjithė.

  7:14 Prandaj, nė qoftė se u mburra pėr ndonjė gjė tek ai pėr ju, nuk u turpėrova por, ashtu si ju kemi treguar tė gjitha gjėrat me vėrtetėsi, kėshtu edhe mburrja jonė te Titi doli e vėrtetė.

  7:15 Dhe ai ka njė dashuri tė madhe pėr ju, kur kujton bindjen e ju tė gjithėve dhe si e pritėt atė me frikė dhe me tė dridhura.

  7:16 Gėzohem, pra, qė nė ēdo gjė mund tė besoj nė ju.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine