Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2KINGS 15

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  15:1 Nė vitin e njėzeteshtatė tė Jeroboamit, mbretit tė Izraelit, filloi tė mbretėrojė Azariahu, bir i Amatsiahut dhe mbret i Judės.

  15:2 Ishte gjashtėmbėdhjetė vjeē kur filloi tė mbretėrojė, dhe mbretėroi pesėdhjetė e dy vjet nė Jeruzalem. E ėma quhej Jekoliah dhe ishte nga Jeruzalemi.

  15:3 Ai bėri atė qė ėshtė e drejtė nė sytė e Zotit, pikėrisht ashtu si kishte vepruar i ati, Amatsiahu.

  15:4 Megjithatė vendet e larta nuk u hoqėn nga vendi, populli vazhdonte tė bėnte flijime dhe tė digjte temjan nė vendet e larta.

  15:5 Pastaj Zoti goditi mbretin, qė u bė lebroz deri nė ditėn e vdekjes sė tij dhe banoi nė njė shtėpi tė izoluar; Jothami, bir i mbretit ishte mbikqyrėsi i pallatit mbretėror dhe i siguronte drejtėsinė popullit tė vendit.

  15:6 Pjesa tjetėr e bėmave tė Azariahut dhe tėrė ato qė bėri a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Judės?

  15:7 Kėshtu Azariahun e zuri gjumi me etėrit e tij dhe e varrosėn bashkė me etėrit e tij nė qytetin e Davidit. Nė vend tė tij mbretėroi i biri, Jotham.

  15:8 Vitin e tridhjetetetė tė Azariahut, mbretit tė Judės, Zakaria, bir i Jeroboamit, filloi tė mbretėrojė mbi Izraelin nė Samari, dhe e mbajti fronin gjashtė muaj.

  15:9 Ai bėri atė qė ėshtė e keqe nė sytė e Zotit, ashtu si kishin bėrė etėrit e tij; nuk u largua nga mėkatet e Jeroboamit, birit tė Nebatit, qė e kishte ēuar nė mėkat Izraelin.

  15:10 Pastaj Shalumi, bir i Jabeshit, kurdisi njė komplot kundėr tij; e goditi dhe e vrau pėrpara popullit, dhe mbretėroi nė vend tė tij.

  15:11 Pjesa tjetėr e bėmave tė Zakarisė a nuk ėshtė shkruar nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Izraelit?

  15:12 Kjo ishte fjala e Zotit qė i kishte thėnė Jehut: "Bijtė e tu do tė ulen nė fronin e Izraelit deri nė brezin e katėrt". Dhe kėshtu ndodhi.

  15:13 Shalumi, bir i Jabeshit, filloi tė mbretėrojė vitin e tridhjetenėntė tė Uziahut, mbretit tė Judės, dhe mbretėroi plot njė muaj nė Samari.

  15:14 Pastaj Menahemi, bir i Gadit, doli nga Titrtsahu dhe hyri nė Samari; nė Samaria goditi Shalumin, birin e Jabeshit, e vrau dhe mbretėroi nė vend tė tij.

  15:15 Pjesa tjetėr e bėmave tė Shalumit dhe komploti qė ai kurdisi a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Izraelit?

  15:16 Pastaj Menahemi, duke u nisur nga Tirtsahu, goditi Tifsahun, tėrė ata qė gjendeshin aty dhe territorin e tij, sepse nuk i kishin hapur portat; kėshtu i goditi dhe u ēau barkun grave me barrė.

  15:17 Vitin e tridhjetenėntė tė mbretėrisė sė Azariahut, mbretit tė Judės, Menahemi, bir i Gadit, filloi tė mbretėrojė mbi Izraelin, dhe e mbajti fronin dhjetė vjet nė Samari.

  15:18 Ai bėri atė qė ėshtė e keqe pėr sytė e Zotit; nuk u largua nga mėkatet e Jeroboamit, birit tė Nebatit, qė e kishte bėrė Izraelin tė kryente mėkate.

  15:19 Puli, mbret i Sirisė, erdhi kundėr vendit. Atėherė Menahemi i dha Pulit njė mijė talenta argjendi me qėllim qė ta ndihmonte pėr ta bėrė mė tė qėndrueshme mbretėrinė nė duart e tij.

  15:20 Menahemi bėri qė kėto tė holla tė paguheshin nga Izraeli, nga tė gjithė njerėzit e pasur, nė masėn pesėdhjetė sikla argjendi pėr frymė, pėr t`ia dhėnė mbretit tė Asirisė. Kėshtu mbreti i Asirisė u kthye dhe nuk qėndroi nė vend.

  15:21 Pjesa tjetėr e bėmave tė Menahemit dhe tėrė ato qė bėri a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Izraelit?

  15:22 Kėshtu Menahemin e zuri gjumi me etėrit e tij. Nė vend tė tij mbretėroi i biri, Pekahiahu.

  15:23 Nė vitėn e pesėdhjetė tė Azariahut, mbretit tė Judės, Pekahiahu, bir i Menahemit, filloi tė mbretėrojė mbi Izraelin nė Samari; dhe mbretėroi dy vjet.

  15:24 Ai bėri atė qė ėshtė e keqe nė sytė e Zotit; nuk u largua nga mėkatet e Jeroboamit, birit tė Nebatit, qė e kishin bėrė Izraelin tė kryente mėkate.

  15:25 Pastaj Pekahu, bir i Remaliahut, kapitenit tė tij, kurdisi njė komplot kundėr tij dhe e goditi nė Samari, nė kullėn e pallatit mbretėror, bashkė me Argobin dhe Ariehun, duke pasur me vete pesėdhjetė burra tė Galaadit. Ai vrau dhe mbretėroi nė vend tė tij.

  15:26 Pjesa tjetėr e bėmave tė Pekahiahut dhe tėrė ato qė bėri a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Izraelit?

  15:27 Vitin e pesėdhjetedytė tė Azariahut, mbretit tė Judės, Pekahu, bir i Remaliahut, filloi tė mbretėrojė mbi Izraelin nė Samari, dhe mbretėroi njėzet vjet.

  15:28 Ai bėri atė qė ėshtė e keqe nė sytė e Zotit; nuk u largua nga mėkatet e Jeroboamit, birit tė Nebatit, qė e kishte bėrė Izraelin tė kryente mėkate.

  15:29 Nė kohėn e Pekahiahut, mbretit tė Izraelit erdhi Tiglath-Pileseri, mbret i Asirisė, dhe pushtoi Ijonin, Abel-Keth-Maakahun, Janoahun, Kedeshin, Hatsorin, Galaadin, Galilenė dhe tėrė vendin e Neftalit; dhe i internoi tėrė banorėt e tyre nė Asiri.

  15:30 Pastaj Hosea, bir i Elahut, kurdisi njė komplot kundėr Pekahut, birit tė Remaliahut, e goditi dhe e vrau; kėshtu mbretėroi nė vendin e tij, vitin e njėzetė tė mbretėrimit tė Jothamit, birit tė Uziahut.

  15:31 Pjesa tjetėr e bėmave tė Pekahut dhe tėrė ato qė bėri a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Izraelit?

  15:32 Vitin e dytė tė mbretėrisė sė Pekahut, birit tė Remaliahut, mbret i Izraelit, filloi tė mbretėrojė Jothami, bir i Uziahut, mbret i Judės.

  15:33 Kur filloi tė mbretėrojė ishte njėzet e pesė vjeē, dhe mbajti fronin gjashtėmbėdhjetė vjet nė Jeruzalem. E ėma quhej Jerusha; ishte bijė e Tsadokut.

  15:34 Ai bėri atė qė ėshtė e drejtė nė sytė e Zotit; ashtu si kishte vepruar Uziahu, i ati.

  15:35 Megjithatė vendet e larta nuk u hoqėn nga vendi; populli vazhdonte tė bėnte flijime dhe tė digjte temjan nė vendet e larta. Ai ndėrtoi portėn e sipėrme tė shtėpisė tė Zotit.

  15:36 Pjesa tjetėr e bėmave tė Jothmit dhe tėrė ato qė bėri a nuk janė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Judės?

  15:37 Nė atė kohė Zoti dėrgoi kundėr Judės, Retsinin, mbretin e Sirisė dhe Pekahun, birin e Remaliahut.

  15:38 Kėshtu Jothamin e zuri gjumi me etėrit e tij dhe u varros me ta nė qytetin e Davidit, atit tė tij. Nė vend tė tij mbretėroi i biri, Ashazi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine