Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2THESSALONIANS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 dhe derisa tė shpėtojmė nga njerėzit e ēoroditur dhe tė kėqij, sepse jo tė gjithė kanė besim.

  3:2 Por Zoti ėshtė besnik, dhe ai do t`ju forcojė dhe do t`ju ruajė nga i ligu.

  3:3 Dhe ne kemi besim pėr ju te Zoti, se gjėrat qė ju porositėm po i bėni dhe do t`i bėni.

  3:4 Edhe Zoti i drejtoftė zemrat tuaja te dashuria e Perėndisė dhe te qėndrueshmėria e Krishtit.

  3:5 Dhe ju porositim, o vėllezėr, nė emėr tė Zotit tonė Jezu Krisht, qė tė largoheni nga ēdo vėlla qė ecėn i ērregullt dhe jo sipas porosisė qė keni marrė prej nesh.

  3:6 Sepse ju e dini vetė se si duhet tė na shėmbėlleni, sepse ne nuk u sollėm nė mėnyrė tė ērregullt midis jush,

  3:7 dhe nuk kemi ngrėnė falas bukėn e ndonjėrit, por punuam me mundim e cfilitje ditė e natė, qė tė mos i bėheshim barrė asnjėrit prej jush.

  3:8 Jo se ne nuk e kemi kėtė tė drejtė, po pėr t`ju dhėnė ne vetė njė shėmbull qė ju tė na imitonit.

  3:9 Nė fakt, edhe kur ishim nė mes tuaj, ju porosisnim kėtė: se po qe se ndonjė nuk do tė punojė, as tė mos hajė.

  3:10 Nė fakt dėgjojmė se disa prej jush qė ecin nė mėnyrė tė ērregullt, nuk bėjnė asgjė dhe merren me gjėra tė kota.

  3:11 Kėta i porosisim dhe i bėjmė thirrje nė Zotin tonė Jezu Krisht, qė tė hanė bukėn e tyre duke punuar shtruar.

  3:12 Dhe sa pėr ju, o vėllezėr, mos u lodhni sė bėri tė mirėn.

  3:13 Dhe nėqoftėse dikush nuk i bindet fjalės sonė nė kėtė letėr, shėnojeni atė dhe mos u shoqėroni me tė, qė ai tė turpėrohet.

  3:14 Por mos e mbani atė si njė armik, po kėshillojeni si vėlla.

  3:15 Dhe vetė Zoti i paqes ju dhėntė vazhdimisht paqe nė ēdo mėnyrė. Zoti qoftė me ju tė gjithė.

  3:16 Tė falat me shėndet janė nga dora ime, nga mua, Pali; dhe kjo ėshtė njė shenjė nė ēdo letėr prej meje; unė shkruaj kėshtu.

  3:17 Hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me ju tė gjithė. Amen.

  3:18 Pali, apostulli i Jezu Krishtit, me urdhėr tė Perėndisė, Shpėtimtarit tonė, dhe tė Zotit Jezu Krisht, shpresės sonė,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine