Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - AMOS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Dėgjoni kėtė fjalė, lopė tė Bashanit, qė ndodheni mbi malin e Samarisė, ju, qė shypni tė mjerėt, qė keqtrajtoni tė varfrit, qė u thoni zotėrinjve tuaj: "Sillni verė dhe ta pimė".

  4:2 Zoti, Zoti, ėshtė betuar pėr shenjtėrinė e tij: "Ja, do tė vinė pėr ju ditė nė tė cilat do t`ju zėnė me ēengela dhe ata qė kanė mbetur me grepa peshkimi.

  4:3 Do tė dilni nėpėr tė ēara, secili drejt pėrpara, dhe do t`ju hedhin nė Harmon", thotė Zoti.

  4:4 "Shkoni nė Bethel dhe kryeni mėkate; nė Gilgal kryeni edhe mė shumė mėkate. Sillni ēdo mėngjes flijimet tuaja dhe ēdo tri ditė tė dhjetat tuaja.

  4:5 Ofroni njė flijim falėnderimi me maja. Shpallni ofertat me dėshirė dhe i propagandoni, sepse kėshtu ju pėlqen tė veproni, o bij tė Izraelit", thotė Zoti, Zoti.

  4:6 "Ju kam lėnė gojė thatė nė tė gjitha qytetet tuaja dhe pa bukė nė tė gjitha banesat tuaja, por nuk jeni kthyer tek unė", thotė Zoti.

  4:7 "Kam ndalur shiun gjithashtu prej jush tre muaj para korrjes. Kam bėrė tė bjerė shi mbi njė qytet, ndėrsa nuk ka rėnė shi mbi njė qytet tjetėr. Mbi njė pjesė tė arės ka rėnė shi, por pjesa ku nuk ka rėnė shi ėshtė tharė.

  4:8 Kėshtu dy ose tre qytete endeshin drejt njė qyteti tjetėr pėr tė pirė ujė, por pa shuar dot etjen; por ju nuk u kthyet tek unė", thotė Zoti.

  4:9 "Ju godita me blozėn dhe me ndryshkun. Krimbi ka ngrėnė kopshtet tuaja tė shumta, vreshtat tuaja, fiqtė tuaj, ullinjtė tuaj, por ju nuk u kthyet tek unė", thotė Zoti.

  4:10 "Dėrgova midis jush murtajėn, ashtu si kisha bėrė nė Egjipt; vrava tė rinjtė tuaj me shpatė bashkė me kuajt e zėnė; bėra qė duhma e kampeve tuaj tė ngjitet deri te flegrat tuaja, por ju nuk u kthyet tek unė", thotė Zoti.

  4:11 "Ju pėrlava, si Sodoma dhe Gomora, ju ishit si njė urė zjarri, dhe nuk u kthyet tek unė", thotė Zoti.

  4:12 "Prandaj kėshtu do tė sillem me ty, o Izrael; dhe duke qenė se unė do tė bėj kėtė kundėr teje, pėrgatitu, o Izrael, tė takosh Perėndinė tėnd".

  4:13 Sepse ja, ai qė formon malet dhe krijon erėn, qė i bėn tė njohur njeriut cili ėshtė mendimi i tij, qė e kthen agimin nė terr dhe ecėn mbi vendet e larta tė tokės: Zoti, Perėndia i ushtrive, ėshtė emri i tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine