Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ECCLESIASTES 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 Mizat e ngordhura e qelbin vajin e parfumierit; kėshtu pak marrėzi prish vlerėn e diturisė dhe tė lavdisė.

  10:2 Zemra e tė urtit ėshtė nė tė djathtė tė tij, por zemra e budallait ėshtė nė tė majtė tė tij.

  10:3 Edhe kur budallai ecėn rrugės, arsyeja i mungon dhe u tregon tė gjithėve se ėshtė budalla.

  10:4 Nė qoftė se zemėrimi i njė mbreti ndizet kundėr teje, mos e lėr vendin tėnd, sepse gjakftohtėsia i fashit fyerjet edhe kur janė tė rėnda;

  10:5 Éshtė njė e keqe qė kam parė nėn diell, njė gabim qė vjen nga ai qė qeveris;

  10:6 marrėzia ėshtė vėnė nė detyra tė larta, ndėrsa tė pasurit ulen nė vėnde tė ulėta.

  10:7 Kam parė shėrbėtorė mbi kuaj dhe princa tė ecin mė kėmbė si shėrbėtorė.

  10:8 Kush ēel njė gropė mund tė bjerė brėnda dhe kush rrėzon njė mur mund tė kafshohet nga njė gjarpėr.

  10:9 Kush zhvendos gurė mund tė plagoset dhe kush ēan drutė vihet nė rrezik.

  10:10 Nė qoftė se sėpata topitet dhe nuk mprehet, duhet tė pėrdoret me mė tepėr forcė; por dituria ka epėrsinė t`ia dalė gjithnjė mbarė.

  10:11 Nė qoftė se gjarpėri kafshon sepse nuk ėshtė magjepsur, magjistari bėhet i kotė.

  10:12 Fjalėt e gojės tė tė urtit janė plot hir, por buzėt e budallait e shkatėrrojnė.

  10:13 Fillimi i ligjėratės sė tij ėshtė budallallėk dhe fundi ėshtė marrėzi e dėmshme.

  10:14 Edhe sikur budallai t`i shumojė fjalėt e tij, njeriu nuk di se ēfarė do tė ndodhė; kush mund t`i thotė ēfarė do tė ndodhė pas tij?

  10:15 Lodhja e budallait e rraskapit, sepse ai nuk di as si tė shkojė nė qytet.

  10:16 Mjerė ti, o vend, mbreti i tė cilit ėshtė njė fėmijė dhe princat e tij ia shtrojnė qė nė mėngjes!

  10:17 Lum ti, o vend, qė ke mbret nga njė soj fisnik, dhe princa qė hanė nė kohėn e duhur pėr tė vėnė nė vend forcat e tyre dhe jo pėr t`u dehur!

  10:18 Pėr shkak tė pėrtacisė trarėt e shtėpisė rrėzohen dhe gjerbon pėr shkak tė plogėshtisė sė duarve.

  10:19 Njė banket shtrohet pėr t`u dėfryer dhe vera i jep gaz jetės, por paraja i pėrgjigjet ēdo nevojtari.

  10:20 Mos mallko mbretin as me mend dhe mos mallko tė pasurin nė dhomėn tėnde tė fjetjes, sepse njė zog i qiellit mund ta ēojė larg zėrin tėnd, dhe njė zog qė fluturon mund ta bėjė tė ditur kėtė gjė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine