Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ECCLESIASTES 11

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  11:1 Hidh bukėn tėnde mbi ujėrat, sepse pas shumė kohe do ta gjesh pėrsėri.

  11:2 Jepu pjesė shtatė, madje edhe tetė vetave, sepse ti nuk e di se ēfarė fatkeqėsie mund tė tė ndodhė mbi tokė.

  11:3 Nė rast se retė janė plot me shi, e derdhin mbi tokė; dhe nė rast se njė dru bie nė jug apo nė veri, ai mbetet aty ku bie.

  11:4 Kush e ka mendjen te era nuk ka pėr tė mbjellė dhe kush rri e shikon retė nuk ka pėr tė korrur.

  11:5 Ashtu si ti nuk njeh rrugėn e erės dhe mėnyrėn si formohen kockat nė barkun e gruas me barrė, kėshtu ti nuk e njeh veprėn e Perėndisė qė bėn gjithēka.

  11:6 Mbille farėn tėnde nė mėngjes dhe nė mbrėmje mos lėr dorėn tėnde tė pushojė, sepse ti nuk e di se cili nga tė dy do tė dalė mė mirė; ky apo ai, apo do tė jenė tė mirė qė tė dy.

  11:7 Drita ėshtė e ėmbėl dhe ėshtė diēka e kėndshme pėr sytė qė shohin diellin.

  11:8 Edhe kur njė njeri tė jetojė shumė vjet, le t`i gėzojė tė gjitha, por le tė mendojė edhe pėr ditėt e territ qė do tė jenė tė shumta; tė gjitha ato qė do tė ndodhin janė kotėsi.

  11:9 Gėzohu, pra, o i ri, nė rininė tėnde, le tė gėzohet zemra jote nė ditėt e rinisė sate; ndiq edhe rrugėt e zemrės sate dhe pamjen e syve tė tu, por dije qė pėr tė gjitha kėto gjėra Perėndia do tė tė thėrrasė nė gjyq.

  11:10 Elimino nga zemra jote trishtimin, dhe largo nga trupi yt dhembjen, sepse rinia dhe mituria janė kotėsi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine