Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ECCLESIASTES 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Kėshtu u ktheva dhe mendova pėr gjithė shtypjen qė ndodhin nėn diell; dhe ja, lotėt e tė shtypurve, tė cilėt nuk kanė njeri qė t`i ngushėllojė; nga ana e shtypėsve tė tyre ishte forca, por as ata nuk kanė njeri qė t`i ngushėllojė.

  4:2 Prandaj i konsiderova tė vdekurit, ata qė tashmė kanė vdekur, mė tė lumtur se tė gjallėt qė jetojnė akoma;

  4:3 por edhe mė i lumtur se njera dhe tjetra palė ėshtė ai qė nuk ka ekzistuar kurrė dhe ende nuk ka parė veprimet e kėqija qė kryhen nėn diell.

  4:4 Pashė gjithashtu qė ēdo mund dhe ēdo sukses nė punė ngjallin smirėn njerit kundėr tjetrit. Edhe kjo ėshtė kotėsi dhe njė pėrpjekje pėr tė kapur erėn.

  4:5 Budallai rri me duar tė kryqezuara dhe ha mishin e vet.

  4:6 Vlen mė tepėr njė grusht me pushim se sa dy grushte, me mundim, duke u pėrpjekur tė kapėsh erėn.

  4:7 Kam parė edhe njė kotėsi tjetėr nėn diell;

  4:8 dikush ėshtė krejt vetėm dhe nuk ka as bir as vėlla, megjithatė mundi i tij nuk ka tė sosur dhe sytė e tij nuk janė ngopur me pasuri. Por nuk e pyet veten: "Pėr kė po lodhem dhe e lė veten pa asnjė tė mirė?". Edhe kjo ėshtė kotėsi dhe njė mundim i rėndė.

  4:9 Dy vlejnė mė mirė se njė i vetėm, sepse kanė njė shpėrblim tė mirė pėr mundin e tyre.

  4:10 Nė fakt nė se rrėzohen, njeri ngre tjetrin; por mjerė ai qė ėshtė vetėm dhe rrėzohet, sepse nuk ka njeri qė ta ngrerė!

  4:11 Kėshtu gjithashtu nė se dy veta flenė bashkė, ata kanė mundėsi tė ngrohen; por ai qė ėshtė vetėm si do t`ia bėjė tė ngrohet?

  4:12 Nė rast se dikush mund tė mposhtė atė qė ėshtė vetėm, dy veta mund t`i rezistojnė; njė litar tresh nuk kėputet aq shpejt.

  4:13 Éshtė mė mirė njė i ri i varfėr dhe i urtė se sa njė mbret plak dhe budalla, qė nuk di mė tė pranojė qortime.

  4:14 Sepse i riu ka dalė nga burgu pėr tė mbretėruar, megjithėse kishte lindur i varfėr nė mbretėrinė e tij.

  4:15 I pashė tėrė tė gjallėt qė ecnin nėn diell pėr t`u bashkuar me tė riun, qė shkon tė zėrė vendin e tjetrit.

  4:16 Ishte i panumėrt gjithė populli, gjithė ata qė kishin qenė para tyre. Megjithatė ata qė do tė vijnė mė pas nuk do tė jenė tė kėnaqur prej tij! Edhe kjo ėshtė kotėsi dhe njė pėrpjekje pėr tė kapur erėn.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine