Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EPHESIANS 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Hir dhe paqe qoftė mbi ju prej Perėndisė, Ati ynė, dhe nga Zoti Jezu Krisht.

  1:2 I bekuar qoftė Perėndia, Ati i Zotit tonė Jezu Krisht, qė na bekoi me ēdo bekim frymėror nė vendet qiellore nė Krishtin,

  1:3 sikurse na zgjodhi nė tė pėrpara se tė themelohej bota, qė tė jemi tė shenjtė dhe tė papėrlyer pėrpara tij nė dashuri,

  1:4 duke na paracaktuar qė tė birėsohemi nė veten e tij me anė tė Jezu Krishtit, sipas pėlqimit tė vullnetit tė vet,

  1:5 pėr lėvdim tė lavdisė sė hirit tė tij, me tė cilin na bėri tė pėlqyer nė tė dashurin Birin e tij,

  1:6 nė tė cilin kemi shpengimin me anė tė gjakut tė tij, faljen e mėkateve sipas pasurivė sė hirit tė tij,

  1:7 tė cilin e bėri tė teprojė ndaj nesh me gjithė urtėsinė dhe menēurinė,

  1:8 duke bėrė tė njohur tek ne misterin e vullnetit tė tij sipas pėlqimit tė tij, qė ai e kish pėrcaktuar me veten e tij,

  1:9 qė, kur tė plotėsoheshin kohėrat, t`i sillte nė njė krye tė vetėm, nė Krishtin, tė gjitha gjėrat, ato qė janė nė qiejt dhe ato qė janė mbi dhe.

  1:10 Nė tė edhe kemi qenė zgjedhur pėr njė trashėgimi, duke qenė tė paracaktuar sipas vendimit tė atij qė vepron tė gjitha sipas kėshillės sė vullnetit tė tij,

  1:11 qė ne tė jemi pėr lėvdim tė lavdisė sė tij, ne qė shpresuam qysh mė parė nė Krishtin.

  1:12 Nė tė edhe ju, pasi e dėgjuat fjalėn e sė vėrtetės, ungjillin e shpėtimit tuaj, dhe pasi besuat, u vulosėt me Frymėn e Shenjtė tė premtimit,

  1:13 i cili ėshtė kapari i trashėgimisė tonė, pėr shpengimin e plotė tė zotėrimit tė blerė, pėr lėvdim tė lavdisė sė tij.

  1:14 Prandaj edhe unė, qėkur dėgjova pėr besimin tuaj nė Jezu Krishtin dhe pėr dashurinė qė keni ndaj gjithė shenjtorėve,

  1:15 nuk pushoj sė falėnderuari pėr ju dhe duke ju kujtuar nė lutjet e mia,

  1:16 qė Perėndia i Zotit tonė Jezu Krisht, Ati i lavdisė, t`ju japė juve Frymėn e diturisė dhe tė zbulesės, nė njohurinė e tij,

  1:17 dhe t`u ndriēojė sytė e mendjes suaj, qė tė dini cila ėshtė shpresa e thirrjes sė tij dhe cilat janė pasuritė e lavdisė sė trashėgimisė sė tij nė shenjtorėt,

  1:18 dhe cila ėshtė madhėshtia e jashtėzakonshme e fuqisė sė tij ndaj nesh, qė besojmė sipas veprimit tė forcės sė fuqisė sė tij,

  1:19 tė cilėn e vuri nė veprim nė Krishtin, duke e ringjallur prej sė vdekurish dhe duke e vėnė tė ulej nė tė djathtėn e tij nė vendet qiellore,

  1:20 pėrmbi ēdo principatė, pushtet, fuqi, zotėrim dhe ēdo emėr qė pėrmendet jo vetėm nė kėtė epokė, por edhe nė atė tė ardhme,

  1:21 dhe vuri ēdo gjė nėn kėmbėt e tij, edhe ia dha pėr krye pėrmbi ēdo gjė kishės,

  1:22 e cila ėshtė trupi i tij, plotėsia i atij qė mbush ēdo gjė nė tė gjithė.

  1:23 Ai ju dha jetė edhe juve, qė ishit tė vdekur nė faje dhe nė mėkate,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine