Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - GALATIANS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Mbani barrėt e njėri-tjetrit dhe kėshtu do tė pėrmbushni ligjin e Krishtit.

  6:2 Sepse nė qoftė se dikush mendon se ėshtė diēka, pa qenė asgjė, ai gėnjen veten e vet.

  6:3 Dhe secili tė analizojė veprėn e tij dhe atėherė do tė ketė arsye tė mburret vetėm pėr veten e tij dhe jo lidhur me tjetrin.

  6:4 Sepse secili do tė mbajė barrėn e vet.

  6:5 Ai qė merr mėsim nė fjalėn, le ta bėjė pjestar tė tė gjitha tė mirave tė tij atė qė e mėson.

  6:6 Mos u gėnjeni: Perėndia nuk vihet dot nė lojė, sepse ē`tė mbjellė njeriu, atė edhe do tė korrė.

  6:7 Sepse ai qė mbjell pėr mish tė tij, do tė korrė nga mishi i tij prishje, por ai qė mbjell pėr Frymė, do tė korrė nga Fryma jetė tė pėrjetshme.

  6:8 Le tė mos lodhemi duke bėrė tė mirėn; sepse, po tė mos lodhemi, do tė korrim nė kohėn e vet.

  6:9 Prandaj, sa tė kemi rast, le t`u bėjmė tė mirėn tė gjithėve, por nė radhė tė parė atyre qė janė nė familjen e besimit.

  6:10 Shikoni me ēfarė shkronjash tė mėdha ju kam shkruar me dorėn time!

  6:11 Tė gjithė ata qė duan tė duken tė mirė nė mish, ju shtrėngojnė qė tė rrethpriteni vetėm qė tė mos pėrndiqeni pėr kryqin e Krishtit.

  6:12 Sepse as vetė ata qė rrethpriten nuk e zbatojnė ligjin, por duan qė ju tė rrethpriteni, qė ata tė mburren nė mishin tuaj.

  6:13 Sa pėr mua, mos ndodhtė kurrė qė unė tė mburrem me tjetėr gjė, veē pėr kryqin e Zotit tonė Jezu Krisht, pėr tė cilin bota ėshtė kryqėzuar tek unė edhe unė te bota.

  6:14 Sepse nė Jezu Krishtin as rrethprerja, as parrethprerja s`kanė ndonjė vlerė, por krijesa e re.

  6:15 Dhe tė gjithė ata qė do tė ecin sipas kėsaj rregulle paēin paqe dhe mėshirė, e ashtu qoftė edhe pėr Izraelin e Perėndisė.

  6:16 Tash e tutje askush tė mos mė trazojė, sepse unė mbaj nė trupin tim shenjat e Zotit Jezus.

  6:17 Vėllezėr, hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me frymėn tuaj. Amen.

  6:18 Pali, apostulli i Jezu Krishtit me anė tė vullnetit tė Perėndisė, shenjtorėve qė janė nė Efes dhe besimtarėve nė Jezu Krishtin:

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine