Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EXODUS 31

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  31:1 Zoti i foli akoma Moisiut, duke i thėnė:

  31:2 "Shiko, unė e thirra me emėr Betsaleelin, birin e Urit, birin e Hurit, nga fisi i Judės;

  31:3 dhe e mbusha me Frymėn e Perėndisė, me dituri, me zgjuarėsi, me njohuri dhe ēdo shkathtėsi,

  31:4 qė tė jetė i aftė tė pėrgatisė vizatime artistike, tė punojė arin, argjendin dhe bronzin,

  31:5 pėr tė gdhendur gurė pėr t`u ngallmuar, pėr tė punuar drurin dhe pėr tė kryer ēdo lloj punimesh.

  31:6 Dhe ja, i dhashė pėr shok Oholiabin, tė birin e Ahisamakut, nga fisi i Danve; dhe shtiva dituri nė mendjen e tė gjithė njerėzve tė shkathėt, me qėllim qė tė mund tė bėjnė tė gjitha ato qė tė kam urdhėruar:

  31:7 ēadrėn e mbledhjes, arkėn e dėshmisė dhe pajtuesin qė ndodhet mbi tė, dhe tė gjitha orenditė e ēadrės,

  31:8 tryezėn dhe orenditė e saj, shandanin prej ari safi dhe tė gjitha pjesėt e tij, altarin e temjanit,

  31:9 altarin e olokausteve dhe tėrė veglat e tij, enėn e madhe dhe bazėn e saj,

  31:10 dhe rrobat e endura hollė me mjeshtėri, rrobat e shenjta pėr priftin Aaron dhe rrobat e bijve tė tij pėr tė shėrbyer si priftėrinj,

  31:11 vajin pėr vajosje dhe temjanin e parfumuar pėr vendin e shenjtė. Ata do tė veprojnė simbas tė gjithė urdhrave qė tė kam dhėnė ty".

  31:12 Zoti i foli akoma Moisiut, duke i thėnė:

  31:13 "Fol edhe me bijtė e Izraelit, duke u thėnė: Tregoni kujdes tė madh pėr tė respektuar tė shtunat e mia, sepse ėshtė njė shenjė midis meje dhe jush pėr tė gjithė brezat tuaj, nė mėnyrė qė tė njihni se unė jam Zoti qė ju shenjtėron.

  31:14 Do tė respektoni, pra, tė shtunėn, sepse ėshtė pėr ju njė ditė e shenjtė; kush e pėrdhos atė, do tė dėnohet me vdekje; kushdo qė bėn atė ditė ndonjė punė, do tė shfaroset nga gjiri i popullit tė tij.

  31:15 Do tė punohet gjashtė ditė; por dita e shtatė ėshtė e shtuna e pushimit, e shenjtė pėr Zotin; kushdo qė do tė bėjė ndonjė punė ditėn e shtunė do tė dėnohet me vdekje.

  31:16 Andaj bijtė e Izraelit do ta respektojnė tė shtunėn, duke e kremtuar atė brez pas brezi, si njė besėlidhje tė pėrjetshme.

  31:17 Ajo ėshtė njė shenjė e pėrjetshme midis meje dhe bijve tė Izraelit, sepse nė gjashtė ditė Zoti bėri qiellin dhe tokėn, dhe ditėn e shtatė pushoi dhe u shlodh".

  31:18 Kur Zoti mbaroi sė foluri me Moisiun nė malin Sinai, i dha dy pllaka tė dėshmisė, pllaka guri, tė shkruara me gishtin e Perėndisė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine