Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZEKIEL 42

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  42:1 Pastaj mė nxori nė oborrin e jashtėm nga ana e veriut dhe mė ēoi nė dhomat qė ndodheshin pėrballė hapėsirės boshe dhe pėrballė ndėrtimit nė drejtim tė veriut.

  42:2 Konstruksioni i fasadės drejt veriut kishte njė gjatėsi prej njėqind kubitėsh dhe njė gjėrėsi prej pesėdhjetė kubitėsh.

  42:3 Pėrballė oborrit tė brendshėm prej njėzet kubitėsh dhe pėrballė kalldrėmit tė oborrit tė jashtėm kishte njė galeri mbi tjetrėn me tre kate.

  42:4 Pėrpara dhomave kishte njė kalim tė brendshėm, qė ishte i gjerė dhjetė kubitė dhe i gjatė njėqind kubitė; portat e tyre shikonin nga veriu.

  42:5 Dhomat e sipėrme ishin mė tė ngushta, sepse galeritė zinin mė tepėr hapėsirė se galeritė e poshtme dhe tė ndėrmjetme tė ndėrtimit.

  42:6 Duke qenė se ishin me tre kate dhe nuk kishin shtylla si shtyllat e oborreve prandaj nga toka dhomat e sipėrme ishin mė tė ngushta se ato tė poshtme dhe tė ndėrmjetme.

  42:7 Muri i jashtėm, paralel me dhomat nga ana e oborrit tė jashtėm, ballė dhomave, kishte njė gjatėsi prej pesėdhejtė kubitėsh;

  42:8 nė fakt gjatėsia e dhomave nga ana e oborrit tė jashtėm ishte pesėdhjetė kubitė, ndėrsa nga ana e faqes sė shenjtėrores ishte njėqind kubitė.

  42:9 Poshtė kėtyre dhomave kishte njė hyrje nga ana e lindjes, pėr atė qė hynte nė to nga oborri i jashtėm.

  42:10 Nė murin e gjerė tė oborrit nė drejtim tė lindjes, pėrballė hapėsirės boshe dhe pėrballė ndėrtimitit, kishte dhoma.

  42:11 Pėrpara tyre kishte njė kalim tė ngjashėm me atė tė dhomave qė ishin nga ana e veriut; ato kishin po atė gjatėsi e gjerėsi, me tė gjitha daljet dhe portat qė ndiqnin tė njėjtat kritere.

  42:12 Nė pėrputhje me portat e dhomave qė ishin nga jugu, kishte njė portė nė krye tė kalimit pikėrisht pėrpara murit nė drejtim tė lindjes.

  42:13 Ai mė tha: "Dhomat nga veriu dhe dhomat nga jugu qė ndodhen pėrballė hapėsirės boshe janė dhoma tė shenjta, ku priftėrinjtė qė i afrohen Zotit do tė hanė gjėrat shumė tė shenjta; atje do tė depozitojnė gjėrat shumė tė shenjta, domethėnė blatimet e ushqimit dhe blatimet pėr mėkatin dhe pėr shkeljen, sepse ai vend ėshtė i shenjtė.

  42:14 Kur priftėrinjtė tė kenė hyrė, nuk do tė dalin mė nga vendi i shenjtė nė oborrin e jashtėm, por do tė vendojnė aty rrobat e tyre me tė cilat kryejnė shėrbimin, sepse janė tė shenjta; do tė veshin rroba tė tjera dhe kėshtu do tė mund t`i afrohen asaj qė i pėrket popullit".

  42:15 Mbasi mbaroi sė maturi pjesėn e brendshme tė tempullit, mė nxori nga porta qė shikonte nga lindja dhe mati pjesėn e rrethuar rreth e qark.

  42:16 Mati anėn lindore me kallamin matės: pesėqind kubitė me kallamin matės rreth e qark.

  42:17 Mati anėn veriore: pesėqind kubitė me kallamin pėr matės rreth e qark,

  42:18 Mati anėn jugore me kallamin matės: pesėqind kubitė.

  42:19 U kthye nga ana perėndore dhe mati: pesėqind kubitė me kallamin matės.

  42:20 Mati sipėrfaqen nga tė katėr anėt: kishte rreth e qark njė mur qė ishte i gjatė pesėqind kubitė dhe i gjėrė pesėqind kubitė, pėr tė ndarė vendin e shenjtė nga ai profan.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine