Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZEKIEL 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Fjala e Zotit m`u drejtua, duke thėnė:

  6:2 "Bir njeriu, kthe fytyrėn tėnde nga malet e Izraelit dhe profetizo kundėr tyre,

  6:3 dhe thuaj: "O male tė Izraelit dėgjoni fjalėn e Zotit, Zotit. Kėshtu thotė Zoti, Zoti, maleve dhe kodrave, pėrroskave dhe luginave: Ja, unė do tė sjell mbi ju shpatėn dhe do tė shkatėrroj vendet tuaja tė larta.

  6:4 Altarėt tuaj do tė shkretohen dhe altarėt pėr temjan do tė thyhen, dhe do tė bėj qė tė vdekurit tuaj tė bien pėrpara idhujve tuaj.

  6:5 Do t`i shtrij kufomat e bijve tė Izraelit pėrpara idhujve tė tyre dhe do t`i shpėrndaj kockat tuaja rreth altarėve tuaj.

  6:6 Nė tėrė vendet tuaja tė banuara qytetet do tė shkatėrrohen, po kėshtu edhe vendet e larta, me qėllim qė altarėt tuaj tė shkatėrrohen dhe tė shkretohen, idhujt tuaj tė prishen dhe tė zhduken, altarėt tuaj tė shkatėrrohen dhe veprat tuaja tė fshihen.

  6:7 Tė vdekurit do tė bien nė mes jush dhe ju do tė pranoni qė unė jam Zoti.

  6:8 Megjithatė do t`ju lė njė mbeturinė, sepse disa qė do t`i shpėtojnė shpatės do t`i keni midis kombeve, kur do tė shpėrndaheni nė vėnde tė ndryshme.

  6:9 Tė shpėtuarit tuaj do tė mė kujtojnė midis kombeve ku do tė ēohen nė robėri, sepse jam kapitur pėr zemrėn e tyre tė prishur qė ėshtė larguar nga unė dhe pėr sytė e tyre qė kurvėrohen pas idhujve tė tyre. Ata do tė ndiejnė neveri pėr veten e tyre pėr ligėsitė qė kanė kryer nė tė gjitha veprimet e tyre tė neveritshme.

  6:10 Atėherė do tė pranojnė qė unė jam Zoti dhe qė jo mė kot kam folur se do t`ju bėj kėtė tė keqe"".

  6:11 Kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Pėrplas duart, rrih kėmbėt dhe thuaj: "Vaj medet, pėr tė gjitha veprimet e kėqija tė neveritshme tė shtėpisė sė Izraelit, sepse do tė bien nga shpata, nga uria dhe nga murtaja.

  6:12 Kush ėshtė larg do tė vdesė nga murtaja, kush ėshtė afėr do tė rrėzohet nga shpata dhe kush ka mbetur dhe ėshtė i rrethuar do tė vdesė nga uria; kėshtu do tė shfryj tėrbimin tim mbi ta.

  6:13 Atėherė do tė pranoni qė unė jam Zoti, kur tė vrarėt e tyre do tė bien nė mes tė idhujve tė tyre, rreth altarėve tė tyre, mbi ēdo kodėr tė lartė, mbi ēdo majė mali, poshtė ēdo druri qė gjelbėron, poshtė ēdo lisi degėshumė, kudo qė u ofronin parfume erėmira tėrė idhujve tė tyre.

  6:14 Kėshtu do tė shtrij mbi ta dorėn time dhe do ta bėj vendin tė shkretė, po, mė tė shkretė se shkretėtira e Diblahut, nė tė gjitha vendet e tyre tė banuara; atėherė do tė pranojnė qė unė jam Zoti"".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine