Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZEKIEL 9

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  9:1 Pastaj bėrtiti me zė tė lartė nė veshėt e mi, duke thėnė: "Tė afrohen ata qė do tė ndėshkojnė qytetin, secili me armėn e tij tė shkatėrrimit nė dorė".

  9:2 Dhe ja ku erdhėn nga drejtimi i portės sė sipėrme qė shikon nga veriu gjashtė burra, secili me armėn e tij tė shfarosjes nė dorė. Nė mes tyre ishte njė burrė me rroba prej liri, qė kishte njė kallamar shkruesi prej briri nė krah. Me tė arritur, ata u ndalėn pranė altarit prej bronzi.

  9:3 Atėherė lavdia e Perėndisė tė Izraelit u ngrit nga kerubini mbi tė cilin rrinte, dhe u drejtua nga pragu i tempullit. Ajo thirri njeriun e veshur me rroba liri, qė kishte kallamarin prej briri tė shkruesit nė krah,

  9:4 dhe Zoti tha: "Kalo nė mes tė qytetit, nė mes tė Jeruzalemit, dhe bėj njė shenjė mbi ballin e njerėzve qė psherėtijnė dhe vajtojnė pėr tė gjitha gjėrat qė kryhen nė mes tij".

  9:5 Dhe tė tjerėve u tha, nė mėnyrė qė unė ta dėgjoja: "Kaloni nėpėr qytet pas tij dhe goditni; syrit tuaj tė mos i vijė keq dhe mos kini mėshirė aspak.

  9:6 Vritni deri nė shfarosje pleq, tė rinj, virgjiresha, fėmijė dhe gra, por mos u afroni asnjerit mbi tė cilin ėshtė shenja; filloni nga shenjtėrorja ime". Kėshtu ata filluan me pleqtė qė ishin para tempullit.

  9:7 Pastaj u tha atyre: "Ndotni tempullin dhe mbushni oborret me tė vrarė. Dilni!". Atėherė ata dolėn dhe bėnė kėrdinė nė qytet.

  9:8 Ndėrsa ata po bėnin kėrdi dhe unė kisha mbetur vetėm, rashė me fytyrė dhe bėrtita, duke thėnė: "Oh, Zot, Zot, a do ta shkatėrrosh ti tėrė mbetjen e Izraelit, duke e zbrazur tėrbimin tėnd mbi Jeruzalemin?".

  9:9 Ai m`u pėrgjigj: "Paudhėsia e shtėpisė sė Izraelit dhe asaj tė Judės ėshtė jashtėzakonisht e madhe; vendi ėshtė plot gjak dhe qyteti plot me korrupsion. Nė fakt thonė: "Zoti e ka braktisur vendin, Zoti nuk shikon".

  9:10 Prandaj edhe syrit tim nuk do t`i vijė keq dhe nuk do tė kem aspak mėshirė, por do tė bėj qė t`u bjerė mbi kokė sjellja e tyre".

  9:11 Dhe ja, njeriu i veshur me rroba liri, qė kishte njė kallamar prej briri si shkrues nė krah, bėri raportimin e tij, duke thėnė: "Veprova ashtu si mė urdhėrove".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine