Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZRA 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Nė vitin e parė tė Kirit, mbretit tė Persisė, me qėllim qė tė realizohej fjala e Zotit qė u shqiptua nga goja e Jeremias, Zoti nxiti frymėn e Kirit, mbretit tė Persisė, tė nxirrte njė dekret pėr tė

  1:2 "Kėshtu thotė Kiri, mbret i Persisė: Zoti, Perėndia i qiejve, mė ka dhėnė tėrė mbretėritė e dheut. Ai mė ka urdhėruar t`i ndėrtoj njė shtėpi nė Jeruzalem, qė ėshtė nė Judė.

  1:3 Kush nga ju i pėrket popullit tė tij? Zoti, Perėndia i tij, qoftė me tė; le tė shkojė nė Jeruzalem, qė ndodhet nė Judė, dhe tė rindėrtojė shtėpinė e Zotit, Perėndisė tė Izraelit, Perėndia qė ėshtė nė Jeruzalem.

  1:4 Njerėzia e ēdo vendi, ku ndonjė jude qė ka shpėtuar banon ende, ta furnizojė atė me argjend, me ar, me tė mira dhe me bagėti pėrveē ofertave vullnetare pėr shtėpinė e Perėndisė qė ėshtė nė Jeruzalem".

  1:5 Atėherė kryetarėt e familjeve tė Judės dhe tė Beniaminit, priftėrinjtė dhe Levitėt, bashkė me ata tė cilėve Perėndia u kishte zgjuar frymėn, u ngritėn pėr tė shkuar tė rindėrtojnė shtėpinė e Zotit qė ėshtė nė Jeruzalem.

  1:6 Tėrė fqinjėt e tyre i ndihmuan me sende argjendi, ari, me tė mira, me bagėti dhe me gjėra tė ēmuara pėrveē gjithė ofertave vullnetare.

  1:7 Edhe mbreti Kir nxorri jashtė veglat e shtėpisė tė Zotit qė Nebukadnetsari kishte marrė me vete nga Jeruzalemi dhe i kishte vėnė nė tempullin e perėndisė tė tij.

  1:8 Kiri, mbret i Persisė, i nxorri jashtė me anė tė Mithredathit, pėrgjegjėsit tė thesarit, dhe i numėroi pėrpara Sheshbatsarit, princit tė Judės.

  1:9 Ja numri i tyre: tridhjetė legena prej ari, njė mijė legena prej argjendi, njėzet e nėntė thika,

  1:10 tridhjetė kupa ari, katėrqind e dhjetė kupa argjendi tė dorės sė dytė dhe njė mijė veglat tė tjera.

  1:11 Tėrė sendet prej ari dhe argjendi ishin pesė mijė e katėrqind. Sheshbatsari i solli tė gjitha, bashkė me tė mėrguarit qė u kthyen nga Babilonia nė Jeruzalem.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine