Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZRA 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 Kėta janė njerėzit e provincės qė u kthyen nga robėria, midis atyre qė Nebukadnetsari, mbret i Babilonisė, kishte ēuar nė robėri nė Babiloni, dhe qė u kthyen nė Jeruzalem dhe nė Judė, secili nė qytetin e tij.

  2:2 Ata qė erdhėn me Zorobabelin ishin Jeshua, Nehemia, Serajahu, Relajahu, Mardokeo, Bilshani, Mispari, Bigvai, Rehumi dhe Baanahu.

  2:3 Bijtė e Paroshit, dy mijė e njėqind e shtatėdhjetė e dy.

  2:4 Bijtė e Shefatiahut, treqind e shtatėdhjetė e dy.

  2:5 Bijtė e Arahut, shtatėqind e shtatėdhjetė e pesė.

  2:6 Bijtė e Pahath-Moabit, pasardhės tė Jeshuas dhe tė Joabit, dy mijė e tetėqind e dymbėdhjetė.

  2:7 Bijtė e Elamit, njė mijė e dyqind e pesėdhjetė e katėr.

  2:8 Bijtė e Zatuit, nėntėqind e dyzet e pesė.

  2:9 Bijtė e Zakait, shtatėqind e gjashtėdhjetė.

  2:10 Bijtė e Banit, gjashtėqind e dyzet e dy.

  2:11 Bijtė e Bebait, gjashtėqind e njėzet e tre.

  2:12 Bijtė e Azgadit, njė mijė e dyqind e njėzet e dy.

  2:13 Bijtė e Adonikamit, gjashtėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė.

  2:14 Bijtė e Bigvait, dy mijė e pesėdhjetė e gjashtė.

  2:15 Bijtė e Adinit, katėrqind e pesėdhjetė e katėr.

  2:16 Bijtė e Aterit, domethėnė tė Ezekias, nėntėdhjetė e tetė.

  2:17 Bijtė e Betsait, treqind e njėzet e tre.

  2:18 Bijtė e Jorahut, njėqind e dymbėdhjetė.

  2:19 Bijtė e Hashumit, dyqind e njėzet e tre.

  2:20 Bijtė e Gibarit, nėntėdhjetė e pesė.

  2:21 Bijtė e Betlemit, njėqind e njėzet e tre.

  2:22 Burrat e Netofahut, pesėdhjetė e gjashtė.

  2:23 Burrat e Anathothit, njėqind e njėzet e tetė.

  2:24 Burrat e Azmavethit, dyzet e dy.

  2:25 Burrat e Kirjath-Arimit, tė Kefirahut dhe tė Beerothit, shtatėqind e dyzet e tre.

  2:26 Burrat e Ramahut dhe tė Gebės, gjashtėqind e njėzet e njė.

  2:27 Burrat e Mikmasit, njėqind e njėzet e dy.

  2:28 Burrat e Bethelit dhe tė Ait, dyqind e njėzet e tre.

  2:29 Bijtė e Nebos, pesėdhjetė e dy.

  2:30 Bijtė e Magbishit, njėqind e pesėdhjetė e gjashtė.

  2:31 Bijtė e njė Elami tjetėr, njė mijė e dyqind e pesėdhjetė e katėr.

  2:32 Bijtė e Harimit, treqind e njėzet.

  2:33 Bijtė e Lodit, tė Hadidit dhe tė Onos, shtatėqind e njėzet e pesė.

  2:34 Bijtė e Jerikos, treqind e dyzet e pesė.

  2:35 Bijtė e Senaahut, tre mijė e gjashtėqind e tridhjetė.

  2:36 Priftėrinjtė: bijtė e Jedajahut, nga shtėpia e Jeshuas, nėntėqind e shtatėdhjetė e tre.

  2:37 Bijtė e Imerit, njė mijė e pesėdhjetė e dy.

  2:38 Bijtė e Pashurit, njė mijė e dyqind e dyzet e shtatė.

  2:39 Bijtė e Harimit, njė mijė e shtatėmbėdhjetė.

  2:40 Levitėt: bijtė e Jeshuas dhe tė Kadmielit, pasardhės tė Hodaviahut, shtatėdhjetė e katėr.

  2:41 Kėngėtarėt: bijtė e Asafit, njėqind e njėzet e tetė.

  2:42 Bijtė e derėtarėve: bijtė e Shalumit, bijtė e Aterit, bijtė e Talmonit, bijtė e Akubit, bijtė e Hatitas, bijtė e Shobait, gjithsej njėqind e tridhjetė e nėntė.

  2:43 Nethinejtė: bijtė e Tsihas, bijtė e Hasufas, bijtė e Tabaothit,

  2:44 bijtė e Kerosit, bijtė e Siahas, bijtė e Padonit,

  2:45 bijtė e Lebanahut, bijtė e Hagabahut, bijtė e Akubit,

  2:46 bijtė e Hagabit, bijtė e Shamlait, bijtė e Hananit,

  2:47 bijtė e Gidelit, bijtė e Gaharit, bijtė e Reajahut,

  2:48 bijtė e Retsinit, bijtė e Nekodas, bijtė e Gazamit,

  2:49 bijtė e Uzas, bijtė e Paseahut, bijtė e Besait,

  2:50 bijtė e Asnahut, bijtė e Mehunimit, bijtė e Nefusimit,

  2:51 bijtė e Bakbukut, bijtė e Hakufas, bijtė e Harhurit,

  2:52 bijtė e Batsluthit, bijtė e Mehidas, bijtė e Harshas,

  2:53 bijtė e Barkosit, bijtė e Siseras, bijtė e Thamahut,

  2:54 bijtė e Netsiahut, bijtė e Hatifas,

  2:55 bijtė e shėrbėtorėve tė Salomonit; bijtė e Sotait, bijtė e Soferethit, bijtė e Perudas,

  2:56 bijtė e Jaalas, bijtė e Darkonit, bijtė e Gidelit,

  2:57 bijtė e Shefatiahut, bijtė e Hatilit, bijtė e Pokereth-Hatsebaimit, bijtė e Amit.

  2:58 Tėrė Nethinejtė dhe bijtė e shėrbėtorėve tė Salomonit ishin treqind e nėntėdhjetė e dy.

  2:59 Kėta qenė ata qė u kthyen nga Tel-Melahu, nga Tel-Harsha, nga Kerub-Adani dhe nga Imeri; por ata nuk qenė nė gjendje tė tregonin shtėpinė e tyre atėrore dhe pasardhėsit e tyre, pėr tė provuar nė se ishin nga Izraeli;

  2:60 bijtė e Delajahut, bijtė e Tobiahut, bijtė e Nekodas, gjithsej gjashtėqind e pesėdhjetė e dy.

  2:61 Midis bijve tė priftėrinjve: bijtė e Habajahut, bijtė e Hakotsit, bijtė e Barzilait, qė kishte pėr grua njė nga bijat e Barzilait, Galaaditit, dhe qė u quajt me emrin e tyre.

  2:62 Kėta kėrkuan listėn e tyre midis atyre tė regjistruar nė gjenealogjitė, por nuk e gjetėn; prandaj u pėrjashtuan nga priftėria si tė papastėr.

  2:63 Qeveritari i urdhėroi ata tė mos hanin asgjė nga gjėrat shumė tė shenjta deri sa tė mos paraqitej njė prift me Urim dhe Thumim.

  2:64 Tėrė asambleja pėrbėhej nga dyzet e dy mijė e treqind e gjashtėdhjetė veta.

  2:65 Pa llogaritur shėrbėtorėt dhe shėrbėtoret e tyre, qė arrinin shtatė mijė e treqind e tridhjetė e shtatė; midis tyre kishte gjithashtu dyqind kėngėtarė dhe kėngėtare.

  2:66 Ata kishin shtatėqind e tridhjetė e gjashtė kuaj, dyqind e dyzet e pesė mushka,

  2:67 katėrqind e tridhjetė e pesė deve dhe gjashtė mijė e shtatėqind e njėzet gomarė.

  2:68 Disa tė parė tė shtėpive atėrore, kur arritėn nė shtėpinė e Zotit qė ėshtė nė Jeruzalem, dhanė bujarisht dhurata pėr shtėpinė e Perėndisė, nė mėnyrė qė ajo tė ngrihej pėrsėri nė vendin e mėparshėm.

  2:69 I dhanė thesarit tė veprės, sipas mjeteve tė tyre, gjashtėdhjetė e njė mijė darikė ari, pesė mijė mina argjendi dhe njėqind veshje prifti.

  2:70 Kėshtu priftėrinjtė, Levitėt, njerėzit e popullit, kėngėtarėt, derėtarėt dhe Nethinejtė, u vendosėn nė qytetet e tyre, dhe gjithė Izraelitėt nė qytetet e tyre.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine