Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - GENESIS 36

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  36:1 Kėta janė pasardhėsit e Esaut, qė ėshtė Edomi.

  36:2 Esau i mori gratė e tij nga bijat e Kanaanėve: Adėn, e bija e Elonit Hiteut, dhe Oholibamahėn, e bija e Cibeonit Hiveut;

  36:3 dhe Basemathin, e bija e Ismaelit dhe motra e Nebajothit.

  36:4 Ada i lindi Esaut Elifazin;

  36:5 Basemathi lindi Reuelin, kurse Oholibamahu lindi Jeushin, Jalamin dhe Korahin. Kėta janė bijtė e Esaut qė i lindėn nė vendin e Kanaanit.

  36:6 Pastaj Esau mori gratė e tij, bijtė dhe bijat e tij, gjithė njerėzit e shtėpisė sė tij, kopetė e tij, tėrė bagėtinė e tij dhe tėrė pasurinė qė kishte blerė nė vendin e Kanaanėve, dhe shkoi nė njė vend, larg vėllait tė tij Jakob,

  36:7 sepse pasuritė e tyre ishin tepėr tė mėdha, qė ata tė mund tė banonin bashkė; vendi ku rrinin nuk ishte nė gjendje t`i mbante pėr shkak tė bagėtisė sė tyre.

  36:8 Kėshtu Esau u vendos mbi malin e Seirit; Esau ėshtė Edomi.

  36:9 Kėta janė pasardhėsit e Esaut, atit tė Edomitėve, nė malin e Seirit.

  36:10 Kėta janė emrat e bijve tė Esaut: Elifazi, i biri i Adės, gruaja e Esaut; Reueli, i biri i Bazemathės, gruaja e Esaut.

  36:11 Bijtė e Elifazit qenė: Temani, Omari, Cefoni, Gatami dhe Kenaci.

  36:12 Timna ishte konkubina e Elifazit, i biri i Esaut. Ajo i lindi Amalekun Elifazit. Kėta qenė bijtė e Adės, gruaja e Esaut.

  36:13 Kėta qenė bijtė e Reuelit: Nahathi dhe Zerahu, Shamahu dhe Micahu. Kėta qenė bijtė e Basemathės, gruaja e Esaut.

  36:14 Kėta qenė bijtė e Oholibamahės, e bija e Anahut, e bija e Cibeonit, gruaja e Esaut; ajo i lindi Esaut: Jeushin, Jalamin dhe Korahun.

  36:15 Kėta qenė krerėt e bijve tė Esaut: bijtė e Elifazit, i parėlinduri i Esaut; kreu Teman, kreu Omar, kreu Cefo, kreu Kenaz,

  36:16 kreu Korah, kreu Gatam dhe kreu Amalek; kėta qenė krerėt e rrjedhur nga Elifazi nė vendin e Edomit; ata qenė bijtė e Adės.

  36:17 Kėta qenė bijtė e Reuelit, i biri i Esaut: kreu Nahath, kreu Zerah, kreu Shamah dhe kreu Micah; kėta qenė krerėt e rrjedhur nga Reueli nė vendin e Edomit; ata qenė bijtė e Basemathės, gruaja e Esaut.

  36:18 Kėta qenė bijtė e Oholibamahės, gruaja e Esaut, kreu Jeush; kreu Jeush, kreu Jalam dhe kreu Korah; ata qenė krerėt e rrjedhur nga Oholibamah, e bija e Anahut dhe gruaja e Esaut.

  36:19 Kėta qenė bijtė e Esaut, qė ėshtė Edomi, dhe kėta qenė krerėt e tyre.

  36:20 Kėta qenė bijtė e Seirit, Horeut, qė banonin atė vend: Lotani, Shobali, Cibeoni, Anahu.

  36:21 Dishoni, Etseri dhe Dishani. Kėta qenė krerėt e Horejve, bijtė e Seirit, nė vendin e Edomit.

  36:22 Bijtė e Lotanit qenė: Hori dhe Hemami; dhe motra e Lotanit qe Timna.

  36:23 Kėta qenė bijtė e Shobalit: Alvani, Manahathi, Ebali, Shefo dhe Onami.

  36:24 Kėta qenė bijtė e Cibeonit: Aja dhe Anahu. Anahu ėshtė ai qė zbuloi nė shkretėtirė ujėra tė nxehta ndėrsa po kulloste gomarėt e Cibeonit, atit tė tij.

  36:25 Kėta qenė bijtė e Anahut: Dishoni dhe Oholibamah, e bija e Anahut.

  36:26 Kėta qenė bijtė e Dishonit: Hemdani, Eshbani, Ithrani dhe Kerani.

  36:27 Kėta qenė bijtė e Etserit: Bilhani, Zaavani dhe Akani.

  36:28 Kėta qenė bijtė e Dishanit: Utsi dhe Arani.

  36:29 Kėta qenė krerėt e Horejve: kreu Lothan, kreu Shobal, kreu Cibeon, kreu Anah,

  36:30 kreu Dishon, kreu Etser, kreu Dishan. Kėta qenė krerėt e Horejve, krerėt qė ata patėn nė vendin e Seirit.

  36:31 Kėta qenė mbretėrit qė mbretėruan nė vendin e Edomit, para se ndonjė mbret tė sundonte mbi bijtė e Izraelit:

  36:32 Bela, i biri i Beorit, mbretėroi nė Edom, dhe emri i qytetit tė tij qe Dinhabah.

  36:33 Bela vdiq dhe nė vend tė tij mbretėroi Jobabi, i biri i Zerahut, nga Botsrahu.

  36:34 Jobabi vdiq dhe nė vend tė tij mbretėroi Hushami, nga vendi i Temanitėve.

  36:35 Hushami vdiq, dhe nė vend tė tij mbretėroi Hadabi, i biri i Bedadit, qė mundi Madianitėt nė fushat e Moabit; dhe emri i qytetit tė tij qe Avith.

  36:36 Hadadi vdiq dhe nė vend tė tij mbretėroi Samlahu, nga Masrekahu.

  36:37 Samlahu vdiq dhe nė vend tė tij mbretėroi Sauli nga Rohoboth, mbi Lumė.

  36:38 Sauli vdiq dhe nė vend tė tij mbretėroi Baal-Hanani, i biri i Akborit.

  36:39 Baal-Hanani, i biri i Akborit, vdiq dhe nė vendin e tij mbretėroi Hadari. Emri i qytetit tė tij qe Pau, dhe emri i gruas sė tij qe Mehetabel, e bija e Metredės dhe e Mezahabut.

  36:40 Kėto qenė emrat e krerėve tė Esaut, simbas familjeve tė tyre dhe territoreve tė tyre, me emrat e tyre; kreu Timnah, kreu Alvah, kreu Jetheth,

  36:41 kreu Oholibamah, kreu Elah, kreu Pinon,

  36:42 kreu Kenac, kreu Teman, kreu Mibcar,

  36:43 kreu Magdiel dhe kreu Iram. Kėta qenė krerėt e Edomit simbas vendbanimit tė tyre, nė vendin qė zotėronin. Ky qe Esau, ati i Edomitėve.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine