Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - GENESIS 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 Ky ėshtė libri i prejardhjes sė Adamit. Ditėn qė Perėndia krijoi njeriun e bėri tė ngjashėm me Perėndinė.

  5:2 Ai i krijoi mashkull dhe femėr, i bekoi dhe u dha emrin njeri, ditėn qė u krijuan.

  5:3 Adami jetoi njėqind e tridhjetė vjet dhe i lindi njė djalė qė i pėrngjiste, njė lloj nė shėmbėlltyrė tė tij dhe e quajti Seth.

  5:4 Mbas lindjes sė Sethit, Adami jetoi tetėqind vjet dhe pati bij dhe bija.

  5:5 Kėshtu Adami jetoi gjithsej nėntėqind e tridhjetė vjet; pastaj vdiq.

  5:6 Sethi jetoi njėqind e pesė vjet dhe i lindi Enoshi.

  5:7 Pas lindjes sė Enoshit, Sethi jetoi tetėqind e shtatė vjet dhe pati bij e bija tė tjerė.

  5:8 Kėshtu tėrė koha qė Sethi jetoi qe nėntėqind e dymbėdhjetė vjet; pastaj vdiq.

  5:9 Enoshi jetoi nėntėdhjetė vjet dhe i lindi Kenani.

  5:10 Mbas lindjes sė Kenanit, Enoshi jetoi tetėqind e pesėmbėdhjetė vjet dhe pati bij e bija tė tjerė.

  5:11 Kėshtu Enoshi jetoi gjithsej nėntėqind e pesė vjet; pastaj vdiq.

  5:12 Kenani jetoi shtatėdhjetė vjet dhe i lindi Mahalaleeli.

  5:13 Mbas lindjes sė Mahalaleelit, Kenani jetoi tetėqind e dyzet vjet dhe pati bij e bija tė tjerė.

  5:14 Kėshtu Kenani jetoi gjithsej nėntėqind e dhjetė vjet; pastaj vdiq.

  5:15 Mahalaleeli jetoi gjashtėdhjetė e pesė vjet dhe i lindi Jaredi.

  5:16 Mbas lindjes sė Jaredit, Mahalaleeli jetoi tetėqind e tridhjetė vjet dhe pati bij e bija tė tjerė.

  5:17 Kėshtu Mahalaleeli jetoi gjithsej tetėqind e nėntėdhjetė e pesė vjet; pastaj vdiq.

  5:18 Jaredi jetoi njėqind e gjashtėdhjetė e dy vjet dhe i lindi Enoku.

  5:19 Mbas lindjes sė Enokut, Jaredi jetoi tetėqind vjet dhe pati bij dhe bija tė tjerė.

  5:20 Kėshtu Jaredi jetoi gjithsej nėntėqind e gjashtėdhjetė e dy vjet; pastaj vdiq.

  5:21 Enoku jetoi gjashtėdhjetė e pesė vjet dhe i lindi Methuselahu.

  5:22 Mbas lindjes tė Methuselahut, Enoku eci me Perėndinė treqind vjet dhe pati bij e bija tė tjerė.

  5:23 Kėshtu Enoku jetoi gjithsej treqind e gjashtėdhjetė e pesė vjet.

  5:24 Pra Enoku eci me Perėndinė, por nuk u gjend mė, sepse Perėndia e mori me vete.

  5:25 Metuselahu jetoi njėqind e tetėdhjetė e shtatė vjet dhe i lindi Lameku.

  5:26 Mbas lindjes sė Lamekut, Metuselahu jetoi shtatėqind e tetėdhjetė e dy vjet dhe i lindėn bij e bija.

  5:27 Kėshtu Metuselahu jetoi gjithsej nėntėqind e gjashtėdhjetė e nėntė vjet; pastaj ai vdiq.

  5:28 Lameku jetoi njėqind e tetėdhjetė e dy vjet dhe i lindi njė bir;

  5:29 dhe i vuri emrin Noe, duke thėnė: "Ky do tė na ngushėllojė pėr punėn tonė dhe pėr mundin e duarve tona, pėr shkak tė tokės qė Zoti e ka mallkuar".

  5:30 Pasi solli nė kėtė botė Noeun, Lameku jetoi pesėqind e nėntėdhjetė e pesė vjet dhe i lindėn bij e bija tė tjerė.

  5:31 Kėshtu Lameku jetoi gjithsej shtatėqind e shtatėdhjetė e shtatė vjet, pastaj ai vdiq.

  5:32 Noeut, nė moshėn pesėqind vjeē, i lindi Semi, Kami dhe Jafeti.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine