Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - HEBREWS 13

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  13:1 Kujtoni tė burgosurit si tė ishit tė lidhur bashkė me ta, dhe ata qė keqtrajtohen, sepse edhe ju vetė jeni nė trup.

  13:2 Martesa tė nderohet nga tė gjithė dhe shtrati martesor i papėrlyer, sepse Perėndia do tė gjykojė kurvarėt dhe kurorėshkelėsit.

  13:3 Sjellja juaj tė jetė pa lakmi paraje dhe kėnaquni me atė qė keni, sepse vetė Perėndia ka thėnė: ``Nuk do tė tė lė, nuk do tė tė braktis``.

  13:4 Kėshtu mund tė themi, me plot besim: ``Perėndia ėshtė ndihmuesi im dhe unė nuk do tė kem frikė; ē`do tė mė bėjė njeriu?``.

  13:5 Kujtoni tė parėt tuaj, qė ju shpallėn fjalėn e Perėndisė dhe, duke ēmuar rezultatin e sjelljes sė tyre, merrni si shembull besimin e tyre.

  13:6 Krishti ėshtė i njėjtė dje, sot e pėrjetė.

  13:7 Mos e lėshoni veten aty e kėtu prej doktrinah tė ndryshme dhe tė huaja, sepse ėshtė mirė qė zemra juaj tė forcohet me anė tė hirit dhe jo prej ushqimit, tė cilat nuk u dhanė asnjė dobi atyre aq sa ecėn.

  13:8 Ne kemi njė altar prej tė cilit nuk kanė tė drejtė tė hanė ata qė i shėrbejnė tabernakullit.

  13:9 Sepse trupat e atyre kafshėve, gjaku i tė cilave ėshtė sjellė prej kryepriftit nė shenjtėroren pėr mėkatin, digjen jashtė fushės.

  13:10 Prandaj edhe Jezusi, pėr tė shenjtėruar popullin me gjakun e vet, pėsoi jashtė derės (sė qytetit)

  13:11 Le tė dalim, pra, drejt tij jashtė fushės, duke bartur poshtėrimin e tij.

  13:12 Sepse nuk kemi kėtu qytet tė pėrhershėm, por kėrkojmė atė qė ka pėr tė ardhur.

  13:13 Me anė tė tij, pra, le t`i ofrojmė vazhdimisht Perėndisė njė flijim lavdie, domethėnė frytin e buzėve qė rrėfejnė emrin e tij.

  13:14 Dhe mos harroni bamirėsinė dhe t`u jepni ndihmė tė tjerėve, sepse Perėndisė i pėlqejnė flijime tė tilla.

  13:15 Dėgjoni tė parėt tuaj dhe nėnshtrohuni atyre, sepse ata rrijnė zgjuar pėr shpirtėrat tuaj, si ata qė duhet tė japin llogari; qė ta bėjnė kėtė me gėzim dhe jo me psheretima, sepse kjo nuk do t`ju sillte dobi.

  13:16 Lutuni pėr ne, sepse ne besojmė se kemi ndėrgjegje tė mirė, duke dashur tė sillemi mirė nė ēdo gjė.

  13:17 Dhe ju bėj thirrje edhe mė shumė ta bėni kėtė, qė unė tė kthehem te ju sa mė parė.

  13:18 Dhe Perėndia e paqes, qė e ngriti nga tė vdekurit, me anė tė gjakut tė Besėlidhjes sė amshuar, Bariun e madh tė dhėnve, Perėndinė tonė Jezu Krisht,

  13:19 ju bėftė tė pėrsosur pėr ēdo vepėr tė mirė, qė tė kryeni vullnetin e tij, duke punuar te ju atė qė ėshtė e pėlqyer pėrpara tij, me anė tė Jezu Krishtit, tė cilit i qoftė lavdi nė shekuj tė shekujve. Amen.

  13:20 Dhe ju lutem, o vėllezėr, ta mbani kėtė fjalė kėshillimi, sepse ju shkrova shkurt.

  13:21 Ta dini se vėllai Timoteu u lirua nga burgu. Nėse mbėrrin sė shpejti, unė do tė vij te ju bashkė me tė.

  13:22 Pėrshėndetni tė gjithė tė parėt tuaj dhe gjithė shenjtorėt! Ju pėrshėndesin ata tė Italisė.

  13:23 Hiri qoftė mbi ju tė gjithė! Amen.

  13:24 Jakobi, shėrbėtor i Perėndisė dhe i Zotit Jezu Krisht, tė dymbėdhjetė fiseve tė shpėrndarė nėpėr botė: pėrshėndetje!

  13:25 Ta konsideroni njė gėzim tė madh, o vėllezėr tė mi, kur ndodheni pėrballė sprovash nga mė tė ndryshmet,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine