Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - HEBREWS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 nga doktrina pėr pagėzimet, tė vėnies sė duarve, tė ringjalljes tė tė vdekurve dhe tė gjyqit tė pėrjetshėm;

  6:2 dhe kėtė do ta bėjmė, nė e lejoftė Perėndia.

  6:3 Sepse ata qė janė ndriēuar njė herė, e shijuan dhuntinė qiellore dhe u bėnė pjestarė tė Frymės sė Shenjtė,

  6:4 dhe shijuan fjalėn e mirė tė Perėndisė dhe mrrekullitė e jetės sė ardhshme,

  6:5 dhe po u rrėzuan, ėshtė e pamundur t`i sjellėsh pėrsėri nė pendim, sepse ata, pėr vete tė tyre, e kryqėzojnė pėrsėri Birin e Perėndisė dhe e poshtėrojnė.

  6:6 Sepse toka, qė pi shiun, i cili bie shpesh mbi tė dhe prodhon barėra tė dobishme pėr ata qė e punojnė, merr bekim nga Perėndia;

  6:7 kurse, po tė prodhojė ferra e murriza, shahet edhe afėr mallkimit dhe fundi i vet ėshtė pėr t`u djegur.

  6:8 Dhe ndonėse flasim kėshtu, ne, o tė dashur, lidhur me ju jemi tė bindur pėr gjėra mė tė mira dhe qė i takojnė shpėtimit;

  6:9 sepse Perėndia nuk ėshtė i padrejtė, qė tė harrojė veprėn dhe mundimin tuaj tė dashurisė qė treguat pėr emrin e tij me shėrbesėn qė u bėtė dhe po u bėni shenjtorėve.

  6:10 Dhe dėshirojmė qė secili nga ju tė tregojė deri nė fund tė njėjtin zell pėr tė arritur nė sigurimin e plotė tė shpresės,

  6:11 qė tė mos bėheni pėrtacė, por t`u pėrngjani atyre qė nėpėrmjet besim dhe durim trashėgojnė premtimet.

  6:12 Sepse kur Perėndia i dha premtimin Abrahamit, duke qenė se s`kishte ndonjė mė tė madh qė tė pėrbetohej, bėri be me veten e tij

  6:13 duke thėnė: ``Sigurisht do tė tė bekoj dhe do tė tė shumoj fort``.

  6:14 Dhe kėshtu Abrahami, duke pritur me durim, fitoi premtimin.

  6:15 Sepse njerėzit bėjnė be pėr dikė qė ėshtė mė i madh, dhe nė kėtė mėnyrė betimi pėr ta ėshtė garancia qė i jep fund ēdo mosmarrėveshjeje.

  6:16 Kėshtu Perėndia, duke dashur t`u tregojė trashėgimtarėve tė premtimit nė mėnyrė mė tė qartė palėkundshmėrinė e vendimit tė tij vuri ndėrmjetės betimin,

  6:17 qė me anė tė dy gjėrave tė pandryshueshme, nė tė cilat ėshtė e pamundur tė Perėndia tė gėnjejė, tė kemi trimėrim tė madh ne, qė kemi kėrkuar strehė duke u kapur nga shpresa qė na u vu pėrpara.

  6:18 Kjo shpresė qė ne kemi ėshtė si njė spirancė e sigurt dhe e patundur, dhe qė hyn deri nė brendėsinė e velit,

  6:19 ku ka hyrė Krishti, si pararendės pėr ne, pasi u bė kryeprift nė amshim sipas rendit tė Melkisedekut.

  6:20 Sepse ky Melkisedeku, mbret i Salemit dhe prift i Shumė tė Lartit Perėndi, i doli pėrpara Abrahamit, kur po kthehej nga disfata e mbretėrve dhe e bekoi;

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine