Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - HEBREWS 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Sepse ēdo kryeprift vihet pėr tė ofruar dhurata dhe flijime, prandaj ėshtė e nevojshme qė edhe ky tė ketė diēka qė tė kushtojė.

  8:2 Po tė ishte Ai mbi dhe, nuk do tė ishte as prift, sepse ka priftėrinj tė cilėt ofrojnė dhuratat sipas ligjit,

  8:3 qė shėrbejnė sipas shėmbullit dhe hijes sė gjėrave qiellore, ashtu si i qe folur Moisiut, kur po gatitej tė ndėrtonte tabernakullin: ``Shiko``, tha Ai, ``t`i bėsh tė gji-tha sipas modelit qė tė qe treguar nė mal``.

  8:4 Po tani Krishti mori njė shėrbesė edhe mė tė shquar, sepse ėshtė ndėrmjetėsi i njė besėlidhjeje mė tė mirė, qė bazohet mbi premtime mė tė mira,

  8:5 sepse, nė qoftė se Besėlidhja e parė do tė qe e patėmetė, nuk do tė qe nevoja tė kėrkohej vend pėr njė tjetėr.

  8:6 Sepse Perėndia, duke i qortuar, thotė: ``Ja po vijnė ditėt kur do tė bėj njė Besėlidhje tė re me shtėpinė e Izraelit dhe me shtėpinė e Judės,

  8:7 jo si besėlidhja qė bėra me etėrit e tyre, ditėn qė i mora pėr dore pėr t`i nxjerrė jashtė nga toka e Egjiptit, sepse ata nuk qėndruan besnikė nė Besėlidhjen time, dhe unė i braktisa, thotė Zoti.

  8:8 Dhe kjo ėshtė besėlidhja qė unė do tė bėj me shtėpinė e Izraelit pas atyre ditėve, thotė Zoti: unė do t`i shtie ligjet e mia nė mendjet e tyre dhe do t`i shkruaj nė zemrat e tyre, dhe do tė jem Perėndia e tyre dhe ata do tė jenė populli im.

  8:9 Dhe askush nuk do tė mėsojė mė tė afėrmin e tij, askush vėllanė e vet, duke thėnė: "Njih Perėndinė!". Sepse tė gjithė do tė mė njohin, nga mė i vogli e deri tek mė i madhi prej tyre,

  8:10 sepse unė do tė jem i mėshirshėm pėr paudhėsitė e tyre dhe nuk do tė kujtoj mė mėkatet e tyre dhe keqbėrjet e tyre``.

  8:11 Duke thėnė "njė besėlidhje e re", ai e vjetėroi tė parėn; edhe ajo qė vjetrohet dhe plaket ėshtė afėr prishjes.

  8:12 Sigurisht edhe e para Besėlidhje kishte disa rregulla pėr shėrbesėn hyjnore dhe pėr shenjtėroren tokėsore.

  8:13 Sepse u ndėrtua njė tabernakull i parė, nė tė cilin ishte shandani, tryeza dhe bukėt e paraqitjes; ai quhet: "Vendi i shenjtė".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine