Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 12

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  12:1 Atė ditė do tė thuash: "Unė tė kremtoj, o Zot. Edhe pse ishe i zemėruar me mua, zemėrimi yt me mua u qetėsua dhe mė ka ngushėlluar.

  12:2 Ja, Perėndia ėshtė shpėtimi im; unė do tė kem besim dhe nuk do tė kem frikė, sepse Zoti, po, Zoti ėshtė forca ime dhe kantiku im, dhe ka qenė shpėtimi im".

  12:3 Ju do tė merrni me gėzim ujin nga burimet e shpėtimit.

  12:4 Atė ditė do tė thoni: "Kremtoni Zotin, thėrrisni emrin e tij, i bėni tė njohura veprat e tij midis popujve, shpallni qė emri i tij ėshtė i lartėsuar.

  12:5 Kėndojini lavde Zotit, sepse ka bėrė gjėra tė madhėrishme; kjo tė dihet mbi gjithė tokėn.

  12:6 Bėrtit dhe ngazėllohu nga gėzimi, o banore e Sionit, sepse i madh ėshtė i Shenjti i Izraelit nė mes tuaj".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine