Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 27

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  27:1 Atė ditė Zoti do tė ndėshkojė me shpatėn e tij tė ashpėr, tė madhe dhe tė fortė Leviathanin, gjarpėrin e shkathėt, gjarpėrin Leviathani dredha-dredha, dhe do tė vrasė pėrbindėshin qė ėshtė nė det.

  27:2 Atė ditė do tė thuhet: "Vreshti qė jep verė tė kuqėrremtė, kėndoni pėr tė.

  27:3 Unė, Zoti, e ruaj, e vadis ēdo ēast, e ruaj natėn e ditėn me qėllim qė askush tė mos e dėmtojė.

  27:4 Nuk ka zemėrim tek unė. Kush do t`i vinte nė luftė kundėr meje ferrat dhe gjembat? Unė do tė shkoja kundėr tyre dhe do t`i digjja tė gjitha tok.

  27:5 Do tė ishte mė mirė qė dikush tė mbėshtetej te forca ime pėr tė bėrė paqe me mua, po, pėr tė bėrė paqe me mua".

  27:6 Nė ditėt qė do tė vijnė Jakobi do tė lėshojė rrėnjė, Izraeli do tė lulėzojė dhe do tė lėshojė lastarė dhe do tė mbushė faqen e dheut me fryte.

  27:7 A ka goditur Perėndia Izraelin ashtu si ka goditur ata qė e qėllonin atė? A e ka vrarė atė ashtu si ka vrarė ata qė e vrisnin atė?

  27:8 Ti je grindur me tė me masė, duke e pėrzėnė dhe duke e ēuar larg. Ai e ēoi nė njė vend tė largėt me frymėn e tij tė furishme, njė ditė me erė lindore.

  27:9 Nė kėtė mėnyrė do tė shpagohet padrejtėsia e Jakobit, dhe ky do tė jetė gjithė fryti i heqjes sė mėkatit tė tij, kur do t`i kthejė tėrė gurėt e altarit si gurė gėlqereje tė thėrmuar; kėshtu Asherimėt dhe altarėt e temjanit nuk do tė ngrihen mė.

  27:10 Qyteti i fortifikuar do tė jetė i shkretuar, njė vend i pabanuar dhe i braktisur si njė shkretėtirė; aty do tė kullosė viēi, i cili do tė shtrihet dhe do tė hajė degėt.

  27:11 Kur degėt e tij do tė thahen, do tė thyhen dhe do tė vijnė gra pėr t`i djegur. Me qenė se ėshtė njė popull pa zgjuaėsi, prandaj Ai qė e ka bėrė nuk do t`i vijė keq pėr tė, Ai qė e ka formuar nuk do t`i japė hir.

  27:12 Po atė ditė do tė ndodhė qė Zoti do tė shijė grurin nga rrjedha e lumit deri te pėrroi i Egjiptit, dhe ju do tė mblidheni njė nga njė, o bij tė Izraelit.

  27:13 Atė ditė do tė ndodhė qė tė bjerė buria e madhe, dhe ata qė kanė humbur nė vendin e Asirisė dhe ata qė janė shpėrndarė nė vendin e Egjiptit do tė vijnė dhe do tė adhurojnė Zotin mbi malin e shenjtė, nė Jeruzalem.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine