Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 31

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  31:1 Mjerė ata qė zbresin nė Egjipt nė kėrkim tė ndihmės dhe u besojnė kuajve, kanė besim te qerret, sepse janė tė shumta dhe te kalorėsit, sepse janė shumė tė fuqishėm, por nuk shikojnė tė Shenjtin e Izraelit dhe nuk kėrkojnė Zotin.

  31:2 Megjithatė edhe ai ėshtė i urtė dhe do tė sjellė gjėmėn; ai nuk do t`i tėrheqė fjalėt e tij, por do tė ngrihet kundėr shtėpisė sė njerėzve tė kėqij dhe kundėr ndihmės sė atyre qė bėjnė paudhėsi.

  31:3 Por Egjiptasit janė njerėz dhe jo Perėndi, kuajt e tyre janė mish dhe jo frymė. Kur Zoti do tė shtrijė dorėn e vet, mbrojtėsit do t`i merren kėmbėt dhe i mbrojturi do tė rrėzohet, do tė vdesin tė gjithė bashkė.

  31:4 Sepse kėshtu mė ka thėnė Zoti: "Ashtu si luani apo luanesha vrumbullin mbi prenė e vet (kur kundėr tij ėshtė mbledhur njė numėr i madh barinjsh dhe ai nuk ka frikė nga britmat e tyre dhe as trėmbet nga zhurma e tyre), kėshtu do tė zbresė Zoti i ushtrive pėr tė luftuar nė malin e Sionit dhe nė kodrėn e tij.

  31:5 Ashtu si zogjtė fluturojnė mbi tė vegjėlit e tyre, kėshtu Zoti i ushtrive do tė mbrojė Jeruzalemin, do ta mbrojė dhe do ta ēlirojė, do ta kursejė dhe do ta shpėtojė".

  31:6 Kthehuni tek ai nga i cili jeni larguar shumė, o bij tė Izraelit!

  31:7 Atė ditė secili do tė flakė idhujt e tij prej argjendi dhe idhujt e tij prej ari, qė duart tuaja kanė bėrė duke mėkatuar pėr ju.

  31:8 "Atėherė Asiria do tė bjerė nga njė shpatė jo prej njeriu, dhe njė shpatė jo prej njeriu do ta pėrpijė; do t`ia mbathė para shpatės dhe tė rinjtė e tij do t`i nėnshtrohen punės sė detyruar.

  31:9 Nga frika do tė kalojė pėrtej kėshtjellės dhe princat e saj do tė tmerrohen pėr shkak tė flamurit", thotė Zoti, qė ka zjarrin e tij nė Sion dhe furrėn e tij nė Jeruzalem.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine