Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JEREMIAH 45

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  45:1 Fjala qė profeti Jeremia i drejtoi Barukut, birit tė Neriahut, kur ky shkroi kėto fjalė nė njė libėr nėn diktimin e Jeremias, nė vitin e katėrt tė Jehojakimit, birit tė Josias, mbreti i Judės, duke i thėnė:

  45:2 "Kėshtu tė thotė ty Zoti, Perėndia i Izraelit, o Baruk:

  45:3 Ti thuaj: "Mjerė unė, sepse Zoti i shton hidhėrimin dhembjes sime; unė jam lodhur sė rėnkuari dhe nuk gjej prehje".

  45:4 Kėshtu do t`i thuash atij: Kėshtu thotė Zoti: Ja unė do ta shėmb atė qė kam ndėrtuar dhe do ta shkul atė qė kam mbjellė, dhe kėtė nė tėrė vendin.

  45:5 Dhe ti kėrkon gjėra tė mėdha pėr vete? Mos i kėrko sepse, ja, unė do tė sjell fatkeqėsi mbi ēdo mish" thotė Zoti, "por ty do tė tė jap jetėn tėnde si pre nė tėrė vendet ku do tė shkosh".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine