Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 16

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  16:1 Atėherė Jobi u pėrgjigj dhe tha:

  16:2 "Gjėra tė tilla kam dėgjuar shumė! Tė gjithė ju jeni ngushėllues tė mėrzitshėm!

  16:3 Kur do tė marrin fund fjalimet tuaja boshe? Ose ēfarė tė shtyn tė pėrgjigjesh?

  16:4 Edhe unė mund tė flisja si ju, po tė ishit ju nė vendin tim; do tė mund tė radhitja fjalė kundėr jush duke tundur kokėn time kundėr jush.

  16:5 Por do t`ju jepja kurajo me gojėn time dhe ngushėllimi i buzėve tė mia do ta lehtėsonte dhembjen tuaj.

  16:6 Nė rast se flas, dhembja ime nuk pakėsohet, nė qoftė se nuk flas mė, ēfarė lehtėsimi kam?

  16:7 Por tani ai mė ka ēuar nė pikėn e fundit tė forcave tė mia. Ti ke shkatėrruar tėrė familjen time;

  16:8 mė ke mbuluar me rrudha dhe kjo dėshmon kundėr meje, dobėsia ime ngrihet dhe dėshmon kundėr meje.

  16:9 Zemėrimi i tij mė grin dhe mė pėrndjek, kėrcėllin dhėmbėt kundėr meje; Armiku im mpreh shikimin mbi mua.

  16:10 Duke hapur gojėn e tyre kundėr meje, ata mė godasin me pėrēmim mbi faqet, mblidhen tok kundėr meje.

  16:11 Perėndia mė ka dhėnė nė duart e tė pabesėve, mė ka dorėzuar nė duart e njerėzve tė kėqij.

  16:12 Jetoja i qetė, por ai mė shkatėrroi, mė kapi pėr qafe dhe mė bėri copė-copė, dhe mė shndėrroi nė objekt goditjeje.

  16:13 Harkėtarėt e tij mė rrethojnė nė ēdo anė, mė shpon pa mėshirė veshkat, derdh pėr tokė vrerin tim.

  16:14 Ai mė sulmon vazhdimisht me forcė, mė sulet si njė luftėtar.

  16:15 kam qepur njė grathore mbi lėkurėn time, e kam ulur ballin tim nė pluhur,

  16:16 Fytyra ime ėshtė e kuqe nga tė qarat dhe mbi qepallat e mia po zė vend hija e vdekjes,

  16:17 megjithėse nuk ka asnjė dhunė nė duart e mia, dhe lutja ime ėshtė e pastėr.

  16:18 O tokė, mos e mbulo gjakun tim, dhe britma ime mos gjeftė asnjė vend qetėsimi.

  16:19 Qė tani, ja, dėshmitari im ėshtė nė qiell, garanti im ėshtė lart.

  16:20 Shokėt e mi mė pėrqeshin, por sytė e mi derdhin lotė pėrpara Perėndisė.

  16:21 Le tė pėrkrahė ai arsyetimet e njeriut pranė Perėndisė, ashtu si bėn njeriu me fqinjin e tij.

  16:22 Do tė kalojnė nė tė vėrtetė edhe pak vjet akoma dhe unė do tė shkoj pastaj nė njė rrugė pa kthim.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine