Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 18

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  18:1 Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:

  18:2 "Kur do t`u japėsh fund fjalėve? Bėhu i zgjuar dhe pastaj flasim.

  18:3 Pse jemi konsideruar si kafshė dhe jemi konsideruar tė pėrēmuar nė sytė e tu?

  18:4 Ti qė ha veten nga zemėrimi, a duhet tė braktiset toka pėr shkakun tėnd apo shkėmbi tė luajė nga vendi i tij?

  18:5 Po, drita e tė keqit shuhet dhe flaka e zjarrit tė tij nuk ndrit mė.

  18:6 Drita nė ēadrėn e tij po meket dhe llamba e tij mbi tė po shuhet.

  18:7 Hapat e tij tė fuqishėm shkurtohen dhe vetė planet e tij po e ēojnė nė greminė.

  18:8 Sepse kėmbėt e tij e shtyjnė nė rrjetė dhe ai do tė bjerė nė ndonjė lak.

  18:9 Njė ēark e kap nga thembra dhe njė lak e mban fort.

  18:10 Pėr tė ka njė lak tė fshehur nė tokė dhe njė ēark tė vėnė nė shteg.

  18:11 Gjėra tė tmerrshme e trembin nga ēdo anė dhe e ndjekin nė ēdo hap.

  18:12 Forca e tij pakėsohet pėr shkak tė urisė dhe shkatėrrimi ėshtė gati ta godasė anash.

  18:13 Gėlltit copa tė lėkurės sė tij; i parėlinduri i vdekjes gllabėron gjymtyrėt e tij.

  18:14 Atė e rrėmbejnė nga ēadra tij qė e dinte tė sigurt dhe e ēojnė para mbretit tė tmerrit.

  18:15 Nė ēadrėn e tij banon ai qė nuk ėshtė nga tė vetėt, dhe mbi shtėpinė e tij hedhin squfur.

  18:16 Rrėnjėt poshtė thahen dhe degėt lart priten.

  18:17 Kujtimi i tij zhduket nga toka dhe emri i tij nuk do tė pėrmendet mė nėpėr rrugė.

  18:18 Ai shtyhet nga drita nė terr dhe atė e pėrzėnė nga bota.

  18:19 Nuk ka as bij, as pasardhės nė popullin e tij dhe asnjė qė tė mbijetojė nė banesėn e tij.

  18:20 Fundi i tij i lė tė habitur ata qė e kanė ndjekur dhe mbeten tė tmerruar ata qė e kanė pararendur.

  18:21 Pikėrisht kėshtu janė banesat e njerėzve tė kėqij, dhe ky ėshtė vendi i atij qė nuk e njeh Perėndinė". Pėrgjigja e pestė e Jobit; ai e ndjen veten tė pėrqeshur; gjithēka ėshtė kundėr tij

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine