Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 35

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  35:1 Elihu vazhdoi tė flasė dhe tha:

  35:2 "A tė duket njė gjė e drejtė kur thua: "Jam mė i drejtė se Perėndia"?

  35:3 Nė fakt ke thėnė: "Ē`dobi ke? Ēfarė dobie do tė kisha nga mėkati im?".

  35:4 Do tė tė pėrgjigjem ty dhe miqve tė tu bashkė me ty.

  35:5 Sodite qiellin dhe shiko me kujdes; shih retė, qė ndodhen mė lart se ti.

  35:6 Nė qoftė se ti mėkaton, ēfarė efekti ka mbi tė? Nė qoftė se ti i shumėzon prapėsitė e tua ēfarė dėmi i shkakton?

  35:7 Nė rast se je i drejtė, ēfarė i jep, ose ēfarė merr ai nga dora jote?

  35:8 Ligėsia jote mund tė dėmtojė vetėm njė njeri si ti, dhe drejtėsia jote mundet t`i sjellė vetėm dobi birit tė njė njeriu.

  35:9 Ngrihet zėri pėr numrin e madh tė shtypjeve, ngrihet zėri pėr tė kėrkuar ndihmė pėr shkak tė dhunės sė tė fuqishmėve;

  35:10 por asnjeri nuk thotė: "Ku ėshtė Perėndia, krijuesi im, qė natėn tė jep kėngė gėzimi,

  35:11 qė na mėson mė tepėr gjėra se sa kafshėve tė fushave dhe na bėn mė tė urtė se zogjtė e qiellit?"

  35:12 Kėshtu ngrihen zėra, por ai nuk pėrgjigjet pėr shkak tė krenarisė sė njerėzve tė kėqij.

  35:13 Me siguri Perėndia nuk ka pėr t`i dėgjuar ligjėratat boshe dhe i Plotfuqishmi nuk do t`jua vėrė veshin.

  35:14 Edhe sikur ti tė thuash se nuk e shikon atė, ēėshtja jote qėndron para tij, dhe ti duhet tė presėsh.

  35:15 Por tani, duke qenė se nė zemėrimin e tij ai nuk dėnon dhe nuk u jep shumė rėndėsi shkeljeve,

  35:16 Jobi hap kot buzėt dhe mbledh fjalė qė nuk kanė arsye".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine