Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOSHUA 23

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  23:1 Shumė kohė mbas pushimit qė Zoti i kishte siguruar Izraelit nga tė gjithė armiqtė qė e rrethonin, Jozueu, tanimė i plakur dhe me moshė tė shtyrė,

  23:2 mblodhi tėrė Izraelin, pleqtė e tij, krerėt, gjykatėsit dhe oficerėt e tij, dhe u tha: "Unė jam plak dhe i shtyrė nė moshė,

  23:3 Ju i patė tė gjitha ato qė Zoti, Perėndia juaj, u ka bėrė tė gjitha kombeve, pėr shkakun tuaj, sepse ka qenė vetė Zoti, Perėndia juaj, qė ka luftuar pėr ju.

  23:4 Dhe ja, unė kam ndarė midis jush me short, si trashėgimi pėr fiset tuaja, kombet qė mbeten, bashkė me tėrė kombet qė kam shfarosur, nga Jordani deri nė Detin e Madh, nė perėndim.

  23:5 Dhe Zoti, Perėndia juaj, do t`i dėbojė ai vetė para jush; kėshtu ju do tė shtini nė dorė vendin e tyre, ashtu si ju ka premtuar Zoti, Perėndia juaj.

  23:6 Jini, pra, shumė tė vendosur nė zbatimin dhe vėnien nė praktikė tė ligjit tė Moisiut, pa u shmangur as djathtas as majtas,

  23:7 pa u pėrzier me kombet qė mbeten midis jush; nuk do tė pėrmendni as emrin e perėndive tė tyre dhe nuk do tė betoheni pėr ta; nuk do t`i shėrbeni dhe nuk do tė bini pėrmbys para tyre;

  23:8 por do tė lidheni ngushtė me Zotin, Perėndinė tuaj, siē keni bėrė deri sot.

  23:9 Nė fakt Zoti ka dėbuar para jush kombe tė mėdhenj dhe tė fuqishėm; dhe askush nuk ka mundur t`ju bėjė ballė deri mė sot.

  23:10 Njė i vetėm nga ju do tė ndjekė njėmijė prej tyre, sepse Zoti, Perėndia juaj, ėshtė ai qė lufton pėr ju, siē e ka premtuar.

  23:11 Tregoni, pra, kujdes tė madh pėr shpirtrat tuaj, pėr ta dashur Zotin, Perėndinė tuaj.

  23:12 Por nė rast se i shmangeni dhe bashkoheni me mbeturinat e kėtyre kombeve qė kanė mbetur midis jush dhe bashkoheni me anė martesash me ta dhe pėrziheni me ta dhe ata me ju,

  23:13 dijeni me siguri qė Zoti, Perėndia juaj, nuk ka pėr tė vazhduar t`i dėbojė kėto kombe para jush; por ata do tė bėhen pėr ju njė kurth, njė kamzhik nė ijėt tuaja dhe hala nė sytė tuaja, deri sa ju tė zhdukeni nga ky vend i mirė qė Zoti, Perėndia juaj, ju ka dhėnė.

  23:14 Dhe ja, unė po iki sot nė rrugėn e gjithė botės; pranoni, pra, me gjithė zemėr e me gjithė shpirt qė nuk ka rėnė pėr tokė asnjė nga fjalėt e mira qė Zoti, Perėndia juaj, ka thėnė lidhur me ju; tė tėra u vėrtetuan pėr ju; as edhe njė nuk ra pėr tokė.

  23:15 Dhe ka pėr tė ndodhur qė, ashtu si pėr tė gjitha gjėrat e mira qė Zoti, Perėndia juaj, ju kishte premtuar ju kanė dalė, kėshtu Zoti do tė sjellė mbi ju tėrė fatkeqėsitė, deri sa t`ju zhdukė nga ky vend i mirė qė Perėndia juaj, Zoti ju ka dhėnė.

  23:16 Nė rast se shkelni besėlidhjen qė Zoti, Perėndia juaj, ju ka urdhėruar, dhe shkoni t`u shėrbeni perėndive tė tjera dhe bini pėrmbys para tyre, atėherė zemėrimi i Zotit do tė ndizet kundėr jush dhe ju do tė zhdukeni shpejt nga vendi i mirė qė Ai ju ka dhėnė".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine