Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - LEVITICUS 12

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  12:1 Zoti i foli akoma Moisiut, duke thėnė:

  12:2 "Folu kėshtu bijve tė Izraelit: Nė qoftė se njė grua mbetet me barrė dhe lind njė mashkull, do tė jetė e papastėr pėr shtatė ditė, do tė jetė e papastėr si nė ditėt e zakoneve tė saj.

  12:3 Ditėn e tetė do tė rrethpritet mishi i prepucit tė djalit.

  12:4 Pastaj ajo do tė rrijė akoma tridhjetė e tre ditė pėr tė pastruar gjakun e saj; nuk do tė prekė asnjė send tė shenjtė dhe nuk do tė hyjė nė shenjtėroren, deri sa tė plotėsohen ditėt e pastrimit tė saj.

  12:5 Por nė rast se lind njė vajzė, ajo do tė jetė e papastėr dy javė si nė kohėn e zakoneve tė saj; dhe do tė rrijė gjashtėdhjetė ditė pėr t`u pastruar nga gjaku.

  12:6 Kur tė plotėsohen ditėt e pastrimit tė saj, pavarėsisht nė se ėshtė fjala pėr njė djalė apo vajzė, do t`i ēojė priftit, nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes, njė qengj motak si olokaust dhe njė pėllumb tė ri o njė turtull, si flijim pėr mėkatin.

  12:7 Pastaj prifti do t`i ofrojė para Zotit dhe do tė bėjė shlyerjen pėr tė; dhe ajo do tė jetė pastruar nga rrjedha e gjakut tė saj. Ky ėshtė ligji pėr gruan qė lind njė mashkull apo njė femėr.

  12:8 Dhe nė rast se i mungojnė mjetet pėr tė ofruar njė qengj, do tė marrė dy turtuj ose dy pėllumba tė rinj, njėrin si olokaust dhe tjetrin si flijimin e mėkatit. Prifti do tė bėjė shlyerjen pėr tė, dhe ajo do tė jetė e pastėr".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine