Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - LEVITICUS 24

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  24:1 Zoti i foli akoma Moisiut, duke i thėnė:

  24:2 "Urdhėro bijtė e Izraelit tė tė sjellin vaj tė pastėr ullinjsh tė shtypur pėr dritėn e shandanit, pėr t`i mbajtur llambat vazhdimisht tė ndezura.

  24:3 Nė ēadrėn e mbledhjes, jashtė velit qė ėshtė pėrpara dėshmisė, Aaroni do tė kujdeset pėr vazhdimėsinė nga mbrėmja deri nė mėngjes para Zotit. Éshtė njė ligj i pėrjetshėm pėr tė gjithė brezat tuaj.

  24:4 Ai do tė kujdeset pėr llambat e shandanit prej floriri tė pastėr qė janė para Zotit, pėr vazhdimėsinė.

  24:5 Do tė marrėsh majė mielli dhe me tė do tė pjekėsh dymbėdhjetė kulaē; ēdo kulaē do tė jetė dy tė dhjetat e efės.

  24:6 Do t`i vendosėsh nė dy radhė, gjashtė nė ēdo radhė, mbi tryezėn prej ari tė pastėr, pėrpara Zotit.

  24:7 Dhe nė ēdo radhė do tė vėsh temjan tė pastėr, i cili ka pėr tė qenė njė kujtim mbi bukėn, si njė flijim i bėrė me zjarr pėr Zotin.

  24:8 Ēdo tė shtunė ai do t`i vendosė bukėt pėrpara Zotit, nė vazhdimėsi; ato do tė merren nga bijtė e Izraelit; kjo ėshtė njė besėlidhje e pėrjetshme.

  24:9 Bukėt i pėrkasin Aaronit dhe bijve tė tij, dhe kėta do t`i hanė nė njė vend tė shenjtė, sepse do tė jenė njė gjė shumė e shenjtė pėr atė midis flijimeve tė bėra me zjarr para Zotit. Éshtė njė ligj i pėrjetshėm".

  24:10 Ndėrkaq biri i njė gruaje izraelite dhe i njė egjiptasi doli nė mes tė bijve tė Izraelit; dhe ndėrmjet djalit tė gruas izraelite dhe njė izraeliti plasi njė grindje.

  24:11 Biri i izraelites blasfemoi emrin e Zotit dhe e mallkoi atė; kėshtu e ēuan te Moisiu. (Nėna e tij quhej Shelomith, ishte e bija e Dibrit, nga fisi i Danve).

  24:12 E futėn nė burg, deri sa t`u tregohej vullneti i Zotit.

  24:13 Dhe Zoti i foli Moisiut, duke i thėnė:

  24:14 "Ēoje atė blasfemues jashtė kampit; tė gjithė ata qė e kanė dėgjuar tė vėnė duart e tyre mbi kokėn e tij dhe gjithė asambleja ta vrasė me gurė.

  24:15 Pastaj folu bijve tė Izraelit dhe u thuaj atyre: "Kushdo qė mallkon Perėndinė e tij, do tė mbajė fajin e mėkatit tė tij.

  24:16 Dhe kushdo qė e shan emrin e Zotit do tė dėnohet me vdekje; tėrė asambleja do ta vrasė me gurė. I huaj apo i lindur nė vend, ai qė blasfemon emrin e Zotit do tė dėnohet me vdekje.

  24:17 Kush ia heq jetėn njė njeriu, do tė vritet.

  24:18 Kush rreh pėr vdekje njė kafshė, do ta paguajė: jetė pėr jetė.

  24:19 Kur dikush i shkakton njė dėmtim fqinjit tė tij, ai do tė pėsojė po atė qė i ka bėrė tjetrit;

  24:20 thyerje pėr thyerje, sy pėr sy, dhėmb pėr dhėmb; ai do tė pėsojė po atė gjymtim qė u ka shkaktuar tė tjerėve.

  24:21 Kush rreh pėr vdekje njė kafshė, do ta paguajė; por ai qė ia heq jetėn njė njeriu do tė vritet.

  24:22 Do tė keni tė njėjtin ligj pėr tė huajin dhe pėr atė qė ka lindur nė vend; sepse unė jam Zoti, Perėndia juaj".

  24:23 Pastaj Moisiu u foli bijve tė Izraelit, tė cilėt e ēuan jashtė kampit atė blasfemues dhe e vranė me gurė. Kėshtu bijtė e Izraelit vepruan ashtu si e kishte urdhėruar Zoti Moisiun.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine