Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - MARK 16

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  16:1 Si kaloi e shtuna, Maria Magdalena dhe Maria, nėna e Jakobit, dhe Salomeja blenė aroma pėr tė shkuar tė vajosin Jezusin.

  16:2 Nė mėngjesin e ditės sė parė tė javės, shumė herėt, ato erdhėn te varri, kur po lindte dielli.

  16:3 Dhe thonin nė mes tyre: ``Kush do tė na rrokullisė gurin nga hyrja e varrit?``.

  16:4 Por, kur ngritėn sytė, panė se guri ishte rrokullisur, megjithėse ishte shumė i madh.

  16:5 Hynė, pra, nė varr dhe panė njė djalosh qė ishte ulur nė tė djathtė, tė veshur me tė bardha, dhe mbetėn tė trembura.

  16:6 Dhe ai u tha atyre: ``Mos u trembni! Ju kėrkoni Jezusin Nazareas qė ka qenė kryqėzuar; ai u ringjall, nuk ėshtė kėtu; ja vendi ku e kishin vėnė.

  16:7 Por shkoni dhe u thoni dishepujve tė tij dhe Pjetrit se ai po ju pararend nė Galile; atje do ta shihni, ashtu siē ju pati thėnė``.

  16:8 Dhe ato dolėn shpejt dhe ikėn nga va-rri, sepse i zuri tmerri dhe habia; dhe nuk i thanė asgjė kurrkujt, sepse kishin frikė.

  16:9 Tani Jezusi, pasi ishte ringjallur nė mėngjesin e ditės sė parė tė javės, iu shfaq sė pari Marisė Magdalenė, nga e cila pati dėbuar shtatė demonė.

  16:10 Dhe ajo shkoi dhe ua tregoi atyre qė kishin qenė bashkė me tė, tė cilėt ishin tė pikėlluar dhe e qanin.

  16:11 Por kėta, kur dėgjuan se ishte gjallė dhe se u pa nga ajo, nuk i besuan.

  16:12 Mbas kėtyre gjėrave, iu shfaq nė trajtė tjetėr dyve prej tyre, qė po shkonin nė fshat.

  16:13 Edhe ata shkuan dhe ua treguan tė tjerėve; por as kėtyre nuk u besuan.

  16:14 Nė fund iu shfaq tė njėmbėdhjetėve kur ishin nė tryezė dhe i qortoi pėr mosbesimin e tyre dhe pėr ngurtėsinė e zemrės, sepse nuk u kishin besuar atyre qė e kishin parė tė ringjallur.

  16:15 Pastaj u tha atyre: ``Dilni nė mbarė botėn dhe i predikoni ungjillin ēdo krijese;

  16:16 ai qė beson dhe ėshtė pagėzuar, do tė jetė i shpėtuar; por ai qė nuk ka besuar, do tė jetė i dėnuar.

  16:17 Dhe kėto janė shenjat qė do t`i pėrcjellin ata qė do tė besojnė: nė emrin tim ata do t`i dėbojnė demonėt, do tė flasin gjuhė tė reja;

  16:18 do t`i kapin me dorė gjarpėrinjtė, edhe nėse do tė pijnė diēka qė shkakton vdekjen, nuk do t`u bėjė asnjė tė keqe; do t`i vėnė duart mbi tė sėmurėt dhe kėta do tė shėrohen``.

  16:19 Zoti Jezus, pra, mbasi u foli, u ngrit nė qiell dhe u ul nė tė djathtė tė Perėndisė.

  16:20 Pastaj ata dolėn dhe predikuan kudo, ndėrsa Zoti bashkėvepronte me ta dhe e vėrtetonte fjalėn me shenjat qė e shoqėronin. Amen.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine