Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PHILIPPIANS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Ruhuni nga qentė, ruhuni nga punėtorėt e kėqij, ruhuni nga tė prerėt.

  3:2 Sepse rrethprerja e vėrtetė jemi ne, qė i shėrbejmė Perėndisė nė Frymė dhe qė mburremi nė Krishtin Jezus pa besuar nė mish,

  3:3 megjithėse unė kam pėrse tė besoj edhe nė mishin; nėse ndonjė mendon se ka pėrse tė besojė, unė kam akoma mė shumė:

  3:4 u rrethpreva tė tetėn ditė, jam nga kombi i Izraelit, nga fisi i Beniaminit, Hebre nga Hebrenj, dhe sipas ligjit farise,

  3:5 sa pėr zellin, pėrndjekės i kishės; pėr sa i pėrket drejtėsisė, qė ėshtė nė ligj, i pa qortueshėm.

  3:6 Por gjėrat qė mė ishin fitim, i konsiderova, pėr shkak tė Krishtit, humbje.

  3:7 Dhe me tė vėrtetė i konsideroj tė gjitha kėto njė humbje nė krahasim me vlerėn e lartė tė njohjes sė Jezu Krishtit, Zotit tim, pėr shkak tė tė cilit i humba tė gjitha kėto dhe i konsideroj si pleh, qė unė tė fitoj Krishtin,

  3:8 dhe qė tė gjendem nė tė, duke pasur jo drejtėsinė time qė ėshtė nga ligji, por atė qė ėshtė nga besimi nė Krishtin: drejtėsia qė ėshtė nga Perėndia, me anė tė besimit,

  3:9 qė tė njoh atė dhe fuqinė e ringjalljes sė tij dhe pjesėmarrjen nė mundimet e tij, duke u bėrė vetė i ngjashėm me tė nė vdekjen e tij,

  3:10 qė nė ndonjė mėnyrė tė mund t`ia arrij ringjalljes prej sė vdekurish.

  3:11 Jo se unė tashmė e fitova ēmimin ose jam bėrė i pėrsosur, por po vazhdoj tė rend pėr ta zėnė, sepse edhe unė u zura nga Jezu Krishti.

  3:12 Vėllezėr, sa pėr vete, nuk mendoj se e kam zėnė, por bėj kėtė: duke harruar ato qė kam lėnė pas dhe duke u prirur drejt atyre qė kam pėrpara,

  3:13 po rend drejt synimit, drejt ēmimit tė thirrjes sė lartme tė Perėndisė nė Krishtin Jezus.

  3:14 Pra, tė gjithė ne qė jemi tė pėrsosur, le tė kemi kėto mendime; dhe nė qoftė se ju mendoni ndryshe pėr ndonjė gjė, Perėndia do t`jua zbulojė edhe kėtė.

  3:15 Por nė pikėn ku kemi arritur, le tė ecim sipas sė njėjtės rregull me tė njejtėn mendje.

  3:16 Bėhuni imituesit e mi, vėllezėr, dhe vėreni ata qė ecin kėshtu, sipas shėmbullin qė keni nė ne.

  3:17 Sepse shumė nga ata, pėr tė cilėt ju kam folur shpesh, edhe tani po jua them duke qarė, ecin si armiq tė kryqit tė Krishtit,

  3:18 dhe fundi i tyre ėshtė humbje, perėndia i tyre ėshtė barku dhe lavdia e tyre ėshtė nė turp tė tyre; ata mendojnė vetėm pėr gjėrat tokėsorė.

  3:19 Sepse qytetėria jonė ėshtė nė qiejt, prej nga edhe presim Shpėtimtarin, Zotin Jezu Krisht,

  3:20 i cili do ta transformojė trupin tonė tė pėrunjur, qė tė bėhet i ngjashėm me trupin e tij tė lavdishėm, sipas fuqisė sė tij qė t`i nėnshtrojė ndaj vetes tė gjitha gjėrat.

  3:21 Prandaj, o vėllezėr tė dashur dhe fort tė dėshiruar, gėzimi dhe kurora ime, qėndroni kėshtu nė Zotin, o shumė tė dashur.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine