Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PHILIPPIANS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Bėj thirrje Evodisė, bėj thirrje gjithashtu Sintikės, tė jenė tė njė mendje nė Zotin.

  4:2 Tė lutem edhe ty, shok i vėrtetė, ndihmoji ato, qė kanė luftuar me mua nė ungjill, edhe me Klementin dhe me bashkėpunėtorėt e mi tė tjerė, emrat e tė cilėve janė nė librin e jetės.

  4:3 Gėzohuni gjithnjė nė Zotin; po jua them pėrsėri: Gėzohuni!

  4:4 Zemėrbutėsia juaj le tė njihet nga tė gjithė njerėzit; Zoti ėshtė afėr.

  4:5 Mos u shqetėsoni pėr asgjė, por, nė ēdo gjė, ia parashtroni kėrkesat tuaja Perėndisė me anė lutjesh dhe pėrgjėrimesh, me falėnderim.

  4:6 Dhe paqja e Perėndisė, qė ia tejkalon ēdo zgjuarėsie, do tė ruajė zemrat tuaja dhe mendjet tuaja nė Krishtin Jezus.

  4:7 Sė fundi, vėllezėr, tė gjitha gjėrat qė janė tė vėrteta, tė gjitha gjėrat qė janė tė ndershme, tė gjitha gjėrat qė janė tė drejta, tė gjitha gjėrat qė janė tė pastra, tė gjitha gjėrat qė janė tė dashura, tė gjitha gjėrat qė janė me famė tė mirė, nėse ka ndonjė virtyt dhe nėse ka ndonjė lėvdim, kėto mendoni.

  4:8 Ato gjėra qė keni mėsuar, marrė dhe dėgjuar nga mua dhe patė nė mua, i bėni, dhe Perėndia i paqes do tė jetė me ju.

  4:9 Dhe u gėzova shumė nė Zotin, sepse mė nė fund kujdesi juaj pėr mua u rigjallėrua; nė realitet ju edhe e kishit nė mendje, por nuk kishit rast.

  4:10 Nuk e them kėtė se jam nė nevojė, sepse unė jam mėsuar tė kėnaqem nė gjėndjen qė jam.

  4:11 Unė di tė jem i pėrunjur dhe di tė jetoj edhe nė bollėk; nė ēdo vend dhe pėr ēdo gjė jam mėsuar tė nginjem dhe tė kem uri, tė kem me tepri dhe tė vuaj nė ngushticė.

  4:12 Unė mund tė bėj gjithēka me anė tė Krishtit qė mė forcon.

  4:13 Po ju bėtė mirė qė morėt pjesė nė pikėllimin tim.

  4:14 Edhe ju, o Filipianė, e dini se, nė fillim tė predikimit tė ungjillit, kur u nisa nga Maqedonia, asnjė kishė nuk ndau me mua gjė pėr tė dhėnė a pėr tė marrė, veē jush,

  4:15 sepse edhe nė Thesaloniki mė dėrguat jo vetėm njė herė por dy, pėrkujdesje kur isha nė nevojė.

  4:16 Jo se unė po kėrkoj dhurata, por kėrkoj fryt qė tepron pėr dobinė tuaj.

  4:17 Tani i kam tė gjitha dhe mė teprojnė; jam pėrplot, mbasi mora nga Epafroditi atė qė mė ishte dėrguar nga ju, njė parfum erėmirė, njė fli i pranueshėm, i pėlqyeshėm nga Perėndia.

  4:18 Dhe Perėndia im do tė plotėsojė tė gjitha nevojat tuaja sipas pasurisė sė tij nė lavdi, nė Jezu Krisht.

  4:19 Perėndisė tonė e Atit tonė lavdi nė shekuj tė shekujve. Amen.

  4:20 Pėrshėndetni tė gjithė shenjtorėt nė Jezu Krishtin.

  4:21 Vėllezėrit qė janė me mua ju pėrshėndesin; tė gjithė shenjtorėt ju pėrshėndesin, sidomos ata tė shtėpisė sė Cezarit.

  4:22 Hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me ju tė gjithė. Amen.

  4:23 Pali, apostulli i Jezu Krishtit me anė tė vullnetit tė Perėndisė, dhe vėllai Timote,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine