Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PROVERBS 9

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  9:1 Dituria ka ndėrtuar shtėpinė e saj, ka gdhendur shtatė shtyllat e saj.

  9:2 Ka vrarė kafshėt e saj, ka pėrzier verėn e saj dhe shtruar tryezėn e saj.

  9:3 Ka dėrguar jashtė shėrbėtoret e saj; nga vendet mė tė larta tė qytetit ajo thėrret:

  9:4 "Ai qė ėshtė budalla tė vijė kėtu!". Atij qė i mungon gjykimi i thotė:

  9:5 "Ejani, hani nga buka ime dhe pini verėn qė kam pėrzier.

  9:6 Lėreni budallallėkun dhe do tė jetoni, ecni nė rrugėn e arsyes".

  9:7 Ai qė korrigjon tallėsin tėrheq mbi vete tė shara, dhe ai qė qorton tė pabesin merr tė shara.

  9:8 Mos qorto tallėsin sepse ai do tė tė urrejė; qorto tė urtin dhe ai do tė tė dojė.

  9:9 Mėsoje tė urtin dhe ai do tė bėhet edhe mė i urtė. Mėsoje tė drejtin dhe ai do tė rritė diturinė e tij.

  9:10 Frika e Zotit ėshtė parimi i diturisė, dhe njohja e tė Shenjtit ėshtė zgjuarsia.

  9:11 Sepse nėpėrmjet meje do tė shumohen ditėt e tua dhe do tė tė shtohen vite jete.

  9:12 Nė rast se je i urtė, je i urtė pėr veten tėnde; nė rast se je tallės, pasojat do t`i kesh vetėm ti.

  9:13 Gruaja budallaqe ėshtė zhurmėmadhe, aspak e zgjuar dhe nuk di asgjė.

  9:14 Rri ulur te porta e shtėpisė sė saj, mbi njė fron nė vendet e larta tė qytetit,

  9:15 pėr tė ftuar ata qė kalojnė nėpėr rrugė, qė shkojnė drejt nė rrugėn e tyre:

  9:16 "Ai qė ėshtė budalla tė vijė kėtu!". Dhe atij qė i mungon arsyeja i thotė:

  9:17 "Ujėrat e vjedhura janė tė ėmbla; buka qė hahet fshehurazi ėshtė e shijshme".

  9:18 Por ai nuk e di qė atje janė tė vdekurit, qė tė ftuarit e saj janė nė thellėsinė e Sheolit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine